Czym warto się kierować przy wyborze idealnego mieszkania?

Czym warto się kierować przy wyborze idealnego mieszkania? RynekPierwotny.pl

Idealna inwestycja powinna mieć najlepszą lokalizację, architekturę i kosztować dokładnie tyle na ile zasługuje. To wszystko brzmi prosto, ale osoby szukające mieszkania doskonale wiedzą, że przed zakupem czekają ich godziny przeglądania ofert.

Najważniejsze kryteria przy wyborze idealnego mieszkania

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu każdego człowieka. Kiedy już wyfruniemy z rodzinnego gniazda i się usamodzielnimy, zaczynamy szukać wymarzonego „M”, do którego z przyjemnością będziemy wracać po ciężkim dniu pracy. Niestety żyjemy w  czasach, gdy ilość pojawiających się na rynku pierwotnym inwestycji przyprawia o zawrót głowy, dlatego warto poznać kryteria dzięki którym łatwiej podejmiemy decyzję o zakupie nieruchomości. Najczęściej przy wyborze mieszkania kierujemy się lokalizacją, wyglądem oraz stosunkiem ceny do standardu oferowanego nam przez dewelopera. Wszystkie trzy wyznaczniki są niezwykle istotne i to przede wszystkim one pomagają nam wybrać jedną z najbardziej atrakcyjnych inwestycji.

Mamy własne zdanie, ale pod uwagę bierzemy także rankingi

Coraz częściej osoby szukające mieszkania w Internecie mają możliwość oddawania głosów na najbardziej atrakcyjne według nich inwestycje deweloperskie. Rankingi najczęściej dotyczą projektów realizowanych w największych miastach Polski. Jednym z takich przykładów jest konkurs „Ranking najlepszych inwestycji deweloperskich 2017”, którego laureatami zostały najciekawsze nieruchomości z takich miast jak: Warszawa, Kraków, Poznań, Łódź, Wrocław, Katowice, Trójmiasto i Szczecin.

Tego typu przedsięwzięcia cieszą się dużym uznaniem internautów. Postawienie użytkownika w roli jurora jest zdecydowanie bardziej wiarygodne. Każdy z nas, niezależnie od preferencji mieszkaniowych czy gustów może oddać głos na projekt, w którym chciałby zamieszkać. Również deweloperzy stają się entuzjastami konkursów na najlepsze inwestycje. Wiedza o potrzebach potencjalnych klientów jest kluczowa, gdyż nie tylko umożliwia projektowanie inwestycji, które błyskawicznie znajdą nabywców, ale także pozwala deweloperom na wyróżnienie ich projektów.

Czym charakteryzują się najlepsze inwestycje?

Użytkownicy portalu RynekPierwotny.pl nagrodzili te inwestycje, które znajdują się w bliskiej odległości od centrum miasta, bądź z wygodnym dostępem do komunikacji miejskiej. Dobre połączenia komunikacyjne, liczne tereny zielone i rekreacyjne są kuszące dla osób, które nie tylko preferują nowoczesny, miejski styl życia, ale także dla wielbicieli zieleni. Wyróżnione inwestycje charakteryzuje również funkcjonalność mieszkań, przestronne tarasy i balkony, a także dobry dostęp do oświaty, punktów handlowo-usługowych i placówek medycznych.

Przy wyborze najlepszej inwestycji 2017 roku, istotna była funkcjonalność mieszkań i elementy małej architektury, takie jak: place zabaw, profesjonalnie zaprojektowane ogródki, dziedzińce z fontannami oraz strefy do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Na uwagę zasłużyły również projekty, które wyróżnia ponadczasowa, minimalistyczna architektura oraz estetyka wykonania części wspólnych. Cena nieruchomości nie powinna odbiegać od standardu i co jest bardzo istotne, nawet osoby, które nie wybierają mieszkań spośród oferty premium, pragną zakupić lokal, który wykonany jest z materiałów ekologicznych i z dbałością o detale.

Wyniki tegorocznego rankingu najlepszych inwestycji deweloperskich jasno pokazują, że osoby szukające mieszkań pragną by zakupione mieszkanie służyło im przez długie lata i zapewniało jak największy komfort. Głównymi kryteriami wyboru idealnego „M” wciąż pozostają: atrakcyjna lokalizacja, najlepiej w pobliżu centrum, bądź z wygodnym dostępem do komunikacji miejskiej. Ponadto adekwatna cena do oferowanego przez dewelopera standardu i ponadczasowa architektura, która przez długi czas będzie wpisywała się w trendy mieszkaniowe. 

RynekPierwotny.pl