Deweloperzy schodzą z cen

Deweloperzy schodzą z cen Domipress

Deweloperzy nie mogą narzekać na małe zainteresowanie mieszkaniami. Większość największych firm w ostatnich miesiącach odnotowuje rekordowe wyniki sprzedaży.

Nabywców przyciągają atrakcyjne ceny mieszkań, szczególnie w porównaniu z ofertami rynku wtórnego i liczne promocje. Nie czekając więc do nowego roku na nowy program dopłat, wiele osób decyduje się na zakup, bo teraz często mogą zyskać nawet więcej. Rośnie też liczba osób, które w nieruchomościach lokują zgromadzony kapitał.  

Co dostaniesz wraz z kupnem mieszkania?

Serwis Dompress.pl sprawdził, jakie promocje oferują na jesień największe firmy deweloperskie. Poza najbardziej lubianymi przez kupujących obniżkami cenowymi, deweloperzy proponują w swoich inwestycjach równego rodzaju pakiety promocyjne. Popularna staje się również sprzedaż mieszkań z wykończeniem pod klucz.    

Proponowane rabaty są często imponujące. Jak zapewnia Alicja Dolińska – dyrektor działu marketingu i reklamy w firmie Dolcan, na oddanym do użytku Osiedlu Tęczowym w warszawskich Włochach, przy zakupie mieszkania o metrażu powyżej 80 mkw. klienci mogą zyskać nawet 40 tys. zł. – Wybrane mieszkania w tej inwestycji oferujemy teraz w cenie 5500 zł za mkw., ale możliwe są jeszcze negocjacje – zachęca Alicja Dolińska.

To nie jedyna propozycja Dolcana. W innych swoich stołecznych projektach firma oferuje szereg promocji poza cenowych. Jak zapewnia Alicja Dolińska, w zależności od metrażu na osiedlach Ogrody Ochota i Skierniewicka City klienci mogą skorzystać z takich pakietów promocyjnych jak wykończenie pod klucz, czy mieszkanie bez VAT, a przy wszystkich metrażach dostać kuchnie w cenie lub roczny czynsz gratis.  

Osiedla mieszkań bezczynszowych 

– Wykończenie w cenie oferujemy również na osiedlu mieszkań bezczynszowych Czerwona Jarzębina, przy wszystkich metrażach, a na Osiedlu Tęczowym klienci mogą liczyć na bony na materiały wykończeniowe o wartości od 3 do 12 tys. zł lub roczny czynsz gratis. We wszystkich warszawskich inwestycjach robimy projekt mieszkania gratis – wymienia Alicja Dolińska.   

Jesienne bonusy dla klientów przygotowała również firma Atlas Estates. W listopadzie i grudniu w stołecznej inwestycji ConceptHouse Mokotów w promocji „3 pokoje i świąteczne nas-troje” oferuje 20 wybranych apartamentów trzypokojowych w specjalnych cenach od 6500 zł brutto/mkw. Oznacza to, że kupujący mieszkanie na tym osiedlu mogą zaoszczędzić nawet do 45 tys. zł.

Osoby chcące zainwestować w większe lokale znajdą też okazyjne propozycje w ofercie firmy Ronson. Jak wyjaśnia Andrzej Gutowski –dyrektor sprzedaży i marketingu Ronson Development, w naszych oddanych do użytku warszawskich projektach Sakura I na Mokotowie i Verdis I na Woli czteropokojowe mieszkania można teraz kupić z 10% rabatem, w cenie 6600-6800 zł za metr. Mieszkanie o powierzchni 85 mkw. na osiedlu Sakura I, które dotąd kosztowało 620 tys. zł, obecnie jest do kupienia za 570 tys. zł, czyli w kwocie niższej o 50 tys. zł.  

Podobne artykuły:

Domipress