Dlaczego kura przeszła przez ulicę?

Dlaczego kura przeszła przez ulicę? Image courtesy of by lkunl/FreeDigitalPhotos.net

To z pozoru banalne pytanie świetnie pokazuje co w tej chwili zajmuje dominującą pozycję w twoim umyśle oraz jak bardzo różni ludzie mogą postrzegać tę samą sytuację w zależności od wyznawanych wartości i doświadczenia życiowego.

Jest taka popularna zabawa internetowa, która polega na zadaniu tytułowego pytania „Dlaczego kura przeszła przez ulicę”? To z pozoru banalne pytanie świetnie pokazuje co w tej chwili zajmuje dominującą pozycję w twoim umyśle oraz jak bardzo różni ludzie mogą postrzegać tę samą sytuację w zależności od wyznawanych wartości i doświadczenia życiowego.

Platon: Dla wyższego dobra.

Arystoteles: Taka jest natura kur, że przechodzą przez ulicę.

Karol Marx: To było historycznie nie do uniknięcia.

Tony Halik: Żeby pójść tam, gdzie jeszcze żadna kura nie była.

Dowolna globalna firma konsultingowa: Deregulacja na dotychczasowej stronie ulicy zagrażała dominującej pozycji rynkowej kury. Rozpoznała on swoje wyzwanie w rozwinięciu kompetencji, które są niezbędne do przetrwania na nowych rynkach, nacechowanych wysoką konkurencją. W partnerskich współpracy z klientem nasza firma pomogła kurze przemyśleć fizyczną strategię dystrybucji i procesów przetwórstwa.

Stosując Model Integracji Drobiu (MID), kura nauczyła się wykorzystywać swoje umiejętności, metodologię, wiedzę, kapitał i doświadczenie w celu ukierunkowywania jej pracowników, procesów i technologii na wspomaganie jej całościowej strategii. Nasza firma zaangażowała zróżnicowane cross spectrum analityków ulic i najlepsze kury, jak również własnych doradców z doświadczeniem w przemyśle transportowym, którzy podczas dwudniowych narad sprowadzili swój osobisty kapitał wiedzy do wspólnego poziomu i wykorzystali synergię, aby osiągnąć ostateczny cel, którym było wypracowanie i wdrożenie ogólno przedsiębiorczych ram wartości w procesie drobiowym średniego szczebla. Pomogliśmy kurze stać się kurą sukcesu.

Martin Luther King, Jr: Widzę świat, w którym wszystkie kury są wolne i mogą przechodzić przez ulicę, nie będąc pytanymi o motywy.

Mojżesz: I Bóg zstąpił z niebios, i Bóg przemówił do kury: "Masz przejść przez ulicę!". I kura przeszła przez ulicę.

Machiavelli: Decydujące jest to, że kura przeszła przez ulicę. Kogo interesują powody? Przekroczenie ulicy usprawiedliwia wszelkie motywy.

Freud: Fakt, że w ogóle się tą sprawą interesujesz, ujawnia twoją seksualną niepewność.

Bill Gates: W nowej wersji będzie to robić szybciej i lepiej.

Darwin: Kury zostały w dłuższym okresie czasu tak dobrane przez naturę, że teraz są genetycznie uwarunkowane do tego, aby przechodzić przez ulice.

Einstein: To czy kura przeszła przez ulicę, czy też ulica się pod kurą przesunęła, zależy od twojego punktu odniesienia.

Budda: Tym pytaniem ujawniasz swoją własną kurzą naturę.

Ernest Hemingway: Aby umrzeć. W deszczu.

Bill Clinton: W żadnym momencie nie byłem z tą kurą sam na sam!


A teraz: jak TOBIE się wydaje dlaczego kura przeszła przez ulicę? Innymi słowy - co ci zaprząta myśli? Na co zwracasz uwagę? Czym się martwisz?

Jak widzisz to wcale nie jest banalne pytanie. A i zabawa jest przednia, podczas wyszukiwania po internecie nowych odpowiedzi filozofów czy bohaterów ulubionego serialu telewizyjnego.


Więcej ciekawych wskazówek co mówić, co robić i w jaki sposób żeby wzbudzać w różnych ludziach sympatię znajdziesz w książce Konrada Pankiewicza "Sympatyczna perswazja" (Wydawnictwo Onepress, 2009). Wykorzystanie za zgodą Wydawcy.

Podobne artykuły:

Grupa Wydawnicza HELION SA Onepress.pl