Dokąd pojechać na narty z rodziną – najlepsze ośrodki w Polsce

Dokąd pojechać na narty z rodziną – najlepsze ośrodki w Polsce Travelist.pl

Sezon narciarski trwa w najlepsze, a ferie zimowe to najlepszy okres, by na zimowe szaleństwo wybrać się z całą rodziną. Nie czekaj na ostatnią chwilę i już teraz wybierz ośrodek narciarski, który dostarczy dużo zabawy dzieciom i dorosłym.

Zapraszamy do zapoznania się z najlepszymi ośrodkami w Polsce. Zestawienie przygotowaliśmy we współpracy z portalem Travelist.pl.

Białka Tatrzańska – Kotelnica

Przez wielu narciarzy Białka-Tatrzańska – Kotelnica jest uważana za najlepsze miejsce do uprawiania sportów zimowych w naszym kraju. W rzeczywistości ośrodek stanowi tylko część całego kompleksu narciarskiego, w skład którego, oprócz Kotelnicy, wchodzą Stacja Narciarska Kaniówka i Wyciągi Narciarskie Bania. Wszystkie ośrodki leżą na wschodnich zboczach grzbietu górskiego: Kotelnica, Wysoki Wierch i Horników Wierch. Łączna długość tras zjazdowych to 14,7 km, a ponad 70% z nich to trasy łatwe (niebieskie i zielone). Będąc w Białce, warto zatrzymać się w Hotelu Liptakówka, położonym w samym sercu miejscowości. Dodatkową atrakcję stanowią znajdujące się nieopodal Termy Białka, gdzie po całodziennym szaleństwie na stoku można zrelaksować się w nowoczesnym parku wodnym.

Czarna Góra

W Masywie Śnieżnika znajduje się ośrodek Czarna Góra, w skład którego wchodzi około 10 km tras. Co ważne, trasy zjazdowe są bardzo zróżnicowane – znajdziemy tu zarówno oślą łączkę i proste trasy dla początkujących, jak i te najtrudniejsze, o czarnym stopniu skali trudności. Ośrodek posiada nowoczesny system naśnieżania, a stoki są oświetlane. Kolejnym atutem jest duża przepustowość wyciągów, dzięki czemu nie tworzą się tu męczące kolejki. Na terenie kompleksu Czarna Góra znajduje się Villa Czarna, w której warto zatrzymać się na nocleg, by nie tracić czasu na dojazdy na stok. Dużym plusem są także rozciągające się z okien hotelu piękne widoki na górskie szczyty.

hotel Travelist.pl

fot. Travelist.pl

Zieleniec Ski Arena

Zieleniec Ski Arena to największy ośrodek narciarski w Kotlinie Kłodzkiej, położony na zboczach Gór Orlickich i sąsiadujący z Górami Bystrzyckimi. Do dyspozycji narciarzy oddane są trasy o długości przekraczającej 22 km i o różnym stopniu trudności, dzięki czemu równie dobrze będą się tu czuli początkujący, jak i zaawansowani miłośnicy białego szaleństwa. Na terenie ośrodka znajdują się aż 24 wyciągi narciarskie, w tym nowoczesne koleje kanapowe. Zieleniec stanowi część Dusznik-Zdroju i to właśnie w tym mieście najlepiej poszukać miejsca noclegowego. Doskonałym wyborem będzie Wellness & Spa Werona – jest to hotel, który oprócz komfortowych pokoi oferuje swoim gościom relaksujące zabiegi odnowy biologicznej.

hotel Travelist.pl

fot. Travelist.pl

Jaworzyna Krynicka

W pobliżu Krynicy Zdroju, w Beskidzie Sądeckim położony jest ośrodek Jaworzyna Krynicka. Narciarze i snowboardziści mogą tu szusować po 7 trasach zjazdowych o długości ponad 8 km. Śnieg utrzymuje się tu 150 dni w roku, co sprawia, że Jaworzyna Krynicka jest bardzo chętnie odwiedzana przez miłośników sportów zimowych. Dużą atrakcją ośrodka jest nowoczesna kolej gondolowa – do każdej gondoli mieści się 6 osób. U stóp Jaworzyny Krynickiej mieści się kameralny Ośrodek Wypoczynkowy Amadeusz, który stanowi świetną bazę dla narciarzy, jak i turystów pragnących zwiedzić niezwykłe miasto, jakim jest Krynica Zdrój.

hotel Travelist.pl

fot. Travelist.pl

Dwie Doliny

Również w Beskidach, 12 km od Piwnicznej Zdroju, mieści się ośrodek Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla. Znajdziemy tu około 10 km tras zjazdowych, z których większość jest oświetlona. Co ciekawe, Dwie Doliny to jedyny ośrodek narciarski w Polsce, który połączył systemem wyciągów dwie miejscowości (Wierchomlę ze Szczawnikiem koło Muszyny). Bez wątpienia zaliczyć go można do grona najszybciej rozwijających się ośrodków w naszym kraju. Na nocleg dobrze będzie zatrzymać się w Hotelu Piwniczna Spa & Conference, który zachwyca etnicznym designem, pięknymi widokami oraz niezwykle bogatą ofertą zabiegów spa.

Zdjęcia pochodzą z serwisu https://travelist.pl/.