E-biznes, dlaczego warto?

E-biznes, dlaczego warto? http://all-free-download.com/

Dostęp do konsumentów na całym świecie - internet, jako sieć globalna, daje możliwość sprzedaży produktów i usług na całym świecie (ponad miliard użytkowników Internetu).

E-biznes oznacza nie tylko dostęp do globalnej sieci dystrybucji ale także znaczne obniżenie kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.

Decydując się na rozpoczęcie działalności biznesowej w internecie możesz uniknąć wielu kosztów - takich, jak koszty lokalowe, koszty posiadania własnej bazy transportowej oraz koszty dojazdy do pracy. E-biznes możesz prowadzić w domu w oparciu o posiadany sprzęt komputerowy oraz łącze internetowe. Cała obsługa twojego biznesu może być realizowana w outsourcingu - zdalnie i bez konieczności zatrudniania własnych pracowników.

W podróży i na wakacjach

Prowadząc e-biznes nie musisz wynajmować pomieszczeń biurowych, a wszelkie lokale, sale itp. możesz wynajmować doraźnie, w miarę potrzeb. Twoi współpracownicy i kontrahenci mogą kontaktować się z Tobą online, korzystając z komunikatorów oraz  videokonferencji. Dzięki laptopom i dostępowi do bezprzewodowego Internetu biznes możesz prowadzić spędzając poza domem - np. nad jeziorami lub w podróży zagranicznej.

Możliwość szybkiego rozwoju

Będąc małą firmą internetową o niskich kosztach masz przed sobą możliwość szybkiego rozwoju bez konieczności inwestowania dużych pieniędzy. nie musisz kupować nowych nieruchomości lub nowych maszyn. Co najwyżej ponosisz koszty zakupu następnej domeny i hostingu. Otwierasz nowy sklep Internetowy i podejmujesz współpracę z nowym dystrybutorem. Jeżeli masz pomysł na radio lub telewizję w Internecie, tez nie ponosisz kosztów związanych ze stawianiem anten, budową wielkiego studia lub zakupu drogiego sprzętu. W Internecie możesz realizować dowolne pomysły na biznes, a dzięki możliwościom jakie dają  narzędzia marketingowe - trafiać do mocno sprofilowanego kręgu odbiorców.

Korzyści z e-biznesu

Niskie koszty prowadzenia biznesu- zastosowanie elektronicznych form sprzedaży  istotnie zmniejsza koszty utrzymania biznesu. Daje możliwość uniknięcia dzierżawy lub kupna pomieszczeń magazynowych oraz biurowych, umożliwia współpracę online zmniejszając koszty osobowe, eliminuje konieczność codziennych dojazdów do pracy, uelastycznia godziny pracy.

Niższe koszty reklamy i PR - dzięki możliwościom jakie daje internet obniżają się koszty reklamy i PR, internetowe narzędzia marketingowe pozwalają na uruchomienie promocji i form reklamy niedostępnych w "realu" o zasięgu lokalnym, globalnym, odpowiednio sprofilowanej oraz budowy społeczności internetowych wokół wybranych rodzajów usług.

Pełny monitoring  bieżących zamówień oraz oferowania w systemie ciągłym usług przed- i po sprzedażowych.

Możliwość indywidualnego profilowania usług i produktów na potrzeby każdego klienta indywidualnie. Możliwość szybkiego rozszerzanie oferty towarów i usług zgodnie z bieżącymi potrzebami klienta.

Możliwość błyskawicznego zwielokrotnienia przychodów dzięki innowacyjnym pomysłom a produkty skierowane do Internautów (Facebook, Nasza-klasa, Twitter itp.).

Dostęp do konsumentów na całym świecie - internet, jako sieć globalna, daje możliwość sprzedaży produktów i usług na całym świecie (ponad miliard użytkowników Internetu).

Podobne artykuły:

Nowoczesna Firma S.A.