Efekty wdrażania działania 8.1. i 8.2. PO IG na przykładzie Blue Vet

Efekty wdrażania działania 8.1. i 8.2. PO IG na przykładzie Blue Vet nf.pl

Najczęstszym źródłem dofinansowania na inwestycje IT, o które ubiegają się polscy przedsiębiorcy MSP to Program Operacyjny – Innowacyjna Gospodarka. Program ten dzieli się na dwa działania: działanie 8.1, które dotyczy dotacje na stworzenie e-usług oraz działanie 8.2, które wspiera wdrażanie elektronicznego biznesu B2B.

Jedną z firm, która tworzy projekt współfinansowany z Europejskiego funduszu Rozwoju regionalnego w ramach działania 8.1 jest Blue Vet. Firma ta realizuje projekt informatyczny dedykowany dla Zakładów Leczniczych dla Zwierząt Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Blue Vet Sp. z o.o.
powstała w 2009 roku we Wrocławiu z misją wprowadzania innowacyjnych rozwiązań w branży usług lekarsko-weterynaryjnych w Polsce. W ofercie firmy znajduje się m.in. outsourcing profesjonalnych usług dla Zakładów Leczniczych dla Zwierząt.

Obecnie firma zatrudnia specjalistów z zakresu: Informatyki, Marketingu i Zarządzania, Prawa i Administracji oraz Medycyny Weterynaryjnej.

W październiku 2011 roku odbyła się premiera systemu informatycznego dla Lekarzy Weterynarii – Vethoven.

Program skierowany jest nie tylko do weterynarzy, ale przede wszystkim jest narzędziem do zarządzania całą lecznicą weterynaryjną. Został on zintegrowany z Krajową Bazą Danych Zwierząt – e-ksiazeczka.pl, czyli darmową usługą, zapewniającą dostęp do danych zdrowia zwierząt, która jest elektronicznym odpowiednikiem papierowej książeczki zdrowia psa i kota.

Celem całego projektu jest budowanie partnerskich i długoterminowych relacji z klientem. Twórcy wierzą, że dostosowanie proponowanych przez nich rozwiązań do potrzeb klienta przyniesie obopólne korzyści i satysfakcję z osiągniętych celów.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wejdź na: http://www.youtube.com/watch?v=yP6-Y62qh10&feature=plcp