„Enemy Front” od piątku w Polsce. Walcz w Powstaniu Warszawskim

„Enemy Front” od piątku w Polsce. Walcz w Powstaniu Warszawskim Enemy Front

Od wtorku gracze w USA mogą wcielić się w rolę walczącego w Powstaniu Warszawskim. Polska premiera gry „Enemy Front” odbędzie się w piątek.

Fabuła gry 

Wyprodukowana przez CI Games gra przedstawia losy amerykańskiego korespondenta wojennego, który postanawia przyłączyć się do ruchu oporu przeciwko hitlerowskim okupantom.

– Na rynku gier dominują w tym momencie szeroko pojęte gry akcji: od strzelanek, których zresztą przedstawicielem jest „Enemy Front”, przez gry z perspektywy trzeciej osoby, po coraz bardziej popularne gry w otwartym świecie lub po prostu dające możliwość wyboru sposobu gry przez gracza. „Enemy Front” tak naprawdę wpisuje się w ten trend. Misje zostały skonstruowane tak, żeby gracz mógł skorzystać z różnych sposobów rozgrywki: otwarty konflikt, przekradanie się czy używanie karabinu snajperskiego – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Łukasz Janczuk, lead level designer CI Games.

Podobne artykuły:

Walcz z nazistami

Głównym bohaterem gry jest korespondent wojenny Robert Hawkins, dzięki któremu gracz będzie mógł wcielić się w rolę powstańca walczącego z nazistami w Polsce oraz Europie Zachodniej. „Enemy Front” to gra z gatunku FPS (First-Person Shooter), która ma otwartą przestrzeń map i jest osadzona w realiach historycznych powstania warszawskiego oraz Europy w czasie II wojny światowej. Rozgrywka ma trwać 10 godzin, a tryb sieciowy pozwala na grę maksymalnie 12 osób. „Enemy Front” ukaże się zarówno w wersji na PC, jak i konsole Sony PlayStation 3 oraz Xbox 360.

Prace nad grą trwały kilka lat, ponieważ zmienił się pierwotny pomysł

– Początkowo miała to być typowa, jednoosobowa strzelanka, umiejscowiona ze szczegółami w Dunkierce czy w innych, znanych miejscach wydarzeń z II wojny światowej. Podobnie jak Call of Duty – mówi Paul Robinson, senior designer CI Games.

Producenci nie chcieli jednak stworzyć kolejnej gry, w której głównym bohaterem byłyby regularne armie. Unikatowość „Enemy Front” ma polegać na tym, że gracz będzie mógł wcielić się w walczącego w powstaniu warszawskim.

Podobne artykuły:

– Patrzyliśmy na francuski ruch oporu, partyzantów w Normandii i ostatecznie dotarliśmy do powstania warszawskiego. Jednym z powodów takiego wyboru jest to, że to wydarzenie nie jest dobrze znane poza Polską. Jako Amerykanin, wielki fan historii II wojny światowej czułem, że to musi być pokazane na zewnątrz dzięki takiej grze – dodaje Robinson.

Cena gry Enemy Front

Średnia cena nowych gier na polskim rynku to obecnie 130 zł (gry PC) oraz ponad 200 zł w przypadku gier na konsole.


– Gra

„Enemy Front” będzie tańsza. Mamy nadzieję, że ceną zachęcimy polskiego odbiorcę. Za wersję konsolową zapłacimy 129 zł – zapowiada Łukasz Janczuk z CI Games.

Według obliczeń PwC polski rynek gier był wart pod koniec 2012 r. 375 mln dolarów, co stanowi ok. 0,56 proc. udziału w światowym rynku. Jego wielkość ma jednak urosnąć w 2016 r. do 437 mln dolarów. Liczbę aktywnych graczy w Polsce szacuje się na 11-12 mln osób, z czego tylko połowa legalnie zaopatruje się w gry. Wśród licznej rzeszy graczy są także twórcy filmu. Przykładem jest Jan Komasa, który czerpał inspirację do swoich filmów „Sala Samobójców” i „Miasto ‘44” z kultowych gier – „Call of Duty” i „Medal of Honor”. Przerobienie rzeczywistości ukazanej w grach wymagało oczywiście pewnego urealnienia scenariuszy. Mimo to widzowie z łatwością dostrzegają inspirację grami w filmach Komasy i doceniają oryginalny sposób pokazania wojny na dużym ekranie.

Gry zakładają raczej, że ma się dużo broni, dużo granatów itd. W powstaniu warszawskim nie było ani dużo broni, ani dużo granatów, często walczono tym, co było akurat pod ręką. Nasz film [„Miasto ‘44” – red.] nieuchronnie, ale uważam, że bardzo dobrze, mierzy w stronę realizmu. Niemniej tych elementów gier bardzo dużo zostało i ludzie to podkreślają na pierwszych pokazach, które mamy, że z takim opowiadaniem o II wojnie światowej, o powstaniu warszawskim szczególnie, jeszcze się nie spotkali – twierdzi Komasa.

newseria.pl

Dalej

x

6 komentarzy

Nie udało się dodać komentarza, spróbuj ponownie za chwilę

Komentarz powinien być dłuższy niż 5 znaków

Prosze wprowadzić prawidłowy adres e-mail

Nick powinien być dłuższy niż 4 znaki

 • alleg alleg

  No ja ogarnołem ją w 10h z dodatkową misją ENIGMY, fajna ta gierka, grafika jest OK chodź powinna być dużo lepsza, mimo to Dźwięki, misje i fabuła przeważały na korzyść tego tytułu. No tak i Cena, raptem 50 zł a z tego co wiem idzie gdzieś taniej kupić. Tak w ogóle zabrał ktoś wszystkie orzełki, bo ja niestety nie:(

  2014-06-15 18:35:53

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • killer killer

  Ja powiem tak na najwyższym poziomie gre przeszedłem w 9,5h, i gra mi się spodobała, Miałem dokładnie tak samo na pierwszej misji byłem lekko poirytowany ale gdy już usiadłem i zacząłem w nią pykać, to wpadłem w trans, ciekawe misje i rozwiązanie fabuły, bardzo fajną misją była , akcja z budynkiem Kasty, Fajnie też że można było dość często mieć wybór drogi, np: przez tramwaj czy kanałem bądź przez budynek, bardzo ciekawa misja była także z kolejką linową:) Oczywiście dochodzi jeszcze to że większość misji można przejść w różne sposoby. Po cichu, lub z przytupem:) Gra w moich oczach 7,2/10.

  2014-06-14 09:39:49

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • maciek maciek

  ja grałem wczoraj z 4-5h na poziomie normal (przyznaje że trochę za łatwy) i nie wiem czy doszedłem do połowy. Na początku byłem trochę zdenerwowany bo te pierwsze misje to zalatują grą nie z tej epoki ale przy późniejszych otwartych planszach sobie to zrekompensowałem :) co prawda jeśli chodzi o sztuczną inteligencję to czasami wróg się trochę zamyśli albo pogubi ale i tak bardzo przyjemnie się strzela. W tej cenie jak najbardziej polecam

  2014-06-13 08:30:13

  Oceniono 1 razy

  1
  x

  Odpisz na ten komentarz

 • dominik dominik

  Coś mi się nie chce wierzyć że ktoś całą kampanię przeszedł w 3,5 godziny. Ja ostatniego CoD'a przeszedłem w coś ok 7h nie pamiętam dokładnie więc jeśli to prawda to Enemy Front nie powinien zająć mi 5h. W co oczywiście wątpię, chyba że koleś śmigał na najniższym poziomie trudności. CI Games zapowiada długość kampanii na 10-12h, a do tego trzeba pamiętać że dochodzi klimatyczny multiplayer. Co do samej ceny to gra ma kosztować ok 70zł na PC, a CoD to 160zł więc tutaj nie ma co narzekać. Gra zapowiada się dobrze ale na ocenę poczekam do czasu aż sam zagram.

  2014-06-12 22:15:40

  Oceniono 1 razy

  1
  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Newsmultigracz Newsmultigracz

  Sprawdź recenzję Enemy Fronthttp://multigracz.com.pl/index.php/nowosci/enemy-front-recenzja-hit-kit-pc/

  2014-06-12 19:38:53

  Oceniono 2 razy

  1 1
  x

  Odpisz na ten komentarz

 • marek marek

  Ta gra to chyba jakis zart, UWAGA kampanie na youtube gosc przeszedl w 3.5 godziny a nowego wolfa kampania zajela chyba 20 godzin, to sa niezle kpiny z graczy, gra powinna kosztowac max 20 zl

  2014-06-12 16:46:41

  Oceniono 6 razy

  6
  x

  Odpisz na ten komentarz