Europejskie ubezpieczenie auta od awarii – najlepsze na wakacje

Europejskie ubezpieczenie auta od awarii – najlepsze na wakacje materiał PR

Gdy wybierasz się z rodziną na wakacje w Europie, podróż własnym samochodem niesie za sobą wiele korzyści. Komplikacje mogą pojawić się, gdy samochód ulegnie awarii. Na ten problem jednak istnieje proste rozwiązanie – polisa od zepsucia samochodu.

Gdy wybierasz się z rodziną na wakacje w Europie, podróż własnym samochodem niesie za sobą wiele korzyści. Możesz zabrać więcej bagaży niż w przypadku podróży autokarem, unikniesz docelowo transportu publicznego, a także będziesz mógł dysponować czasem, jak tylko zechcesz. Podróżowanie własnym autem będzie również z pewnością tańsze niż wynajem samochodu w miejscu wypoczynku. Jednakże, gdy samochód ulegnie awarii za granicą, jego naprawa może okazać się bardzo kosztowna, a do tego może przytrafić się w miejscu znacznie oddalonym od warsztatu. Na ten problem jednak istnieje proste rozwiązanie – polisa od zepsucia samochodu, która będzie ważna na terenie całej Europy.

Polisa w razie awarii – co to takiego?

Polisa na wypadek zepsucia samochodu jest to ubezpieczenie, dzięki któremu w razie wystąpienia jakiejkolwiek awarii, możesz liczyć na pomoc. Bez względu na to, na jakiej drodze się znajdujesz i co stało się z twoim pojazdem, po powiadomieniu ubezpieczyciela dojedzie do ciebie serwis. Niegroźna usterka zostanie usunięta na miejscu lub, jeśli zajdzie taka potrzeba, samochód zostanie odprowadzony do warsztatu, gdzie nastąpi naprawa. W tej drugiej sytuacji, w zależności od wariantu ubezpieczenia, możesz otrzymać samochód zastępczy, którym będziesz mógł kontynuować swoją podróż.

Możesz wykupić odrębną polisę, niezależnie od swojego ubezpieczenia OC bądź rozszerzyć swoje ubezpieczenie o dodatkowy wariant pokrywający nieszczęśliwe wypadki, jak awaria samochodu.

Co otrzymasz w ramach polisy breakdown cover?

Przede wszystkim, gwarancję, że pomoc dojedzie do Ciebie w ciągu 40 minut od zgłoszenia awarii. Jeśli nie będziesz w stanie podać dokładnego miejsca awarii, lokalizacja pojazdu nastąpi z wykorzystaniem nadajnika GPS. Serwis dostępny jest przez cały rok, 24/7, także w niedziele i święta.

Większość pakietów obejmuje naprawę usterki na miejscu zdarzenia, w razie konieczności holowanie pojazdu bądź jego transport na lawecie. Jeśli natomiast wykupisz szerszy wariant ubezpieczenia, możesz otrzymać samochód zastępczy, nocleg w wybranym miejscu albo transport do domu.

Jak to działa za granicą?

Polscy kierowcy wciąż nie doceniają oczywistych zalet ubezpieczenia od zepsucia pojazdu. Za granicą natomiast, na przykład w Wielkiej Brytanii, niemalże każdy kierowca posiada taki wariant polisy. Na świecie wiele firm oferuje ubezpieczenia od awarii samochodu. Z ofertą jednej z nich można zapoznać się na stronie: http://www.insurancechoice.co.uk/products/breakdown-cover/car-breakdown-cover/. U tego ubezpieczyciela można wykupić polisę już od 19 funtów.

Na cenę końcową ma jednak wpływ wiek ubezpieczanego auta. Każdy kierowca, który znalazł się w przykrej sytuacji na drodze, ale posiadał wykupione ubezpieczenie breakdown cover, zdecydowanie chwali sobie takie rozwiązania i z pewnością poleci je znajomym. A prawdopodobnie każdy posiadacz samochodu, gdy utknie w zepsutym aucie z kilometry od najbliższego warsztatu, rozważy zakup podobnej polisy.

Jeśli wybierasz się na wakacje własnym samochodem i chcesz je spędzić komfortowo, bezpiecznie i bez niepotrzebnego stresu, rozważ wykupienie ubezpieczenie od zepsucia pojazdu. Dzięki niemu gdziekolwiek pojedziesz, o każdej porze dnia i nocy będziesz mógł liczyć na fachową pomoc w razie nieszczęśliwych, niespodziewanych zdarzeń.