FIRMA CZY ETAT

FIRMA CZY ETAT nf.pl

Zaletą własnej firmy jest większa samodzielność i swoboda dysponowania czasem - mówi Joanna Zalewska z portalu www.ifirma.pl.

Doradcy zawodowi uważają, że z etatu nie powinni rezygnować ci, którzy cenią sobie stabilizację i bezpieczeństwo finansowe. Natomiast własna firma, to dobre rozwiązanie dla osób, które lubią kontrolowane ryzyko, potrafią wyczuć potrzeby rynku.

"Echo Miasta Poznań" publikuje informator nt. sposoby założenia własnej firmy. W urzędzie miasta należy złożyć zgłoszenie o wpis do ewidencji. Urzędnicy mają maksymalnie 14 dni na rozważenie wniosku i wydanie decyzji. W ciągu kolejnych 14 dni musimy zgłosić się do urzędu statystycznego po numer statystyczny REGON. Zwykle dostajemy go jeszcze tego samego dnia. Oprócz tego początkujący przedsiębiorcy muszą założyć firmowy rachunek bankowy i wyrobić pieczątkę. Kolejny krok to rejestracja NIP w urzędzie skarbowym i wybór opodatkowania. W ciągu 7 dni od daty rozpoczęcia działalności należy zgłosić się do ZUS, a w przypadku zatrudnienia pracownika, w ciągu 30 dni trzeba powiadomić Państwową Inspekcję Pracy. W przypadku rejestracji spółki potrzebny jest jeszcze wpis do Krajowego Rejestru Sądowego.

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów