Flota samochodowa a wizerunek firmy

Flota samochodowa a wizerunek firmy Toyota

Czy można zaufać proekologicznej spółce, której pracownicy wsiadają do paliwożernych aut? Co o kondycji przedsiębiorstwa mówi flota z dolnej półki, stale psująca się i złożona z nietrwałych pojazdów?

Odpowiedź jest prosta – samochody służbowe świadczą o możliwościach firmy. Warto je dobrać w taki sposób, by budowały pozytywny wizerunek biznesowy.

Nowe czy używane?

Zwykle lepiej postrzegane są auta nowe. Używane, choć tańsze, informują o ograniczonych zasobach pieniężnych firmy. W dodatku generują kolejne koszty, np. serwisu czy wymiany niesprawnych modeli, co w efekcie może przewyższyć cenę samochodów prosto od dealera. Większość instytucji finansowych bardziej zabiega o klientów na nowy pojazd niż na tzw. „używki” – wymagają m.in. niższej wpłaty własnej w leasingu na nowy samochód. Finansowanie auta prosto z salonu obciążone jest także mniejszą marżą leasingodawcy. Należy jednak pamiętać, że „nówka” traci dużą część swojej wartości już w chwilę po opuszczeniu salonu. Wartość pojazdu używanego spada znacznie wolniej. 

Tanie czy renomowane?

I znów jako klienci stajemy przed wyborem – zapłacić mniej i ryzykować niższą jakość auta czy postawić na sprawdzoną markę za wyższą cenę? W całym okresie użytkowania samochody dobrych producentów mogą okazać się bardziej opłacalne. Ich trwałość, bezawaryjność, a do tego większy komfort kierowcy i lepszy wizerunek firmy przekonują wielu fleet managerów. Zakup samochodu na firmę to inwestycja na 3-4 lata i ten okres trzeba brać pod uwagę przy obliczaniu potencjalnych korzyści. 

Hybrydy dla nowoczesnych

Toyota Toyota

Źródło: http: www.toyotanews.pl

Jeśli chcemy podkreślić innowacyjność naszej firmy, możemy postawić na samochód z napędem hybrydowym – elektryczno-spalinowym. To tylko z pozoru droższa inwestycja. Dostępne na rynku hybrydy Toyoty kosztują już tyle samo, co wersje z silnikiem diesla i porównywalnym wyposażeniem. W cenie do 100 tysięcy złotych znajdziemy też Hondę Jazz Hybrid oraz Lexusa CT 200h. Dodatkowo auta z podwójnym napędem są tanie w eksploatacji (spalają mniej paliwa i, pozbawione łatwo psujących się elementów w rodzaju alternatora czy rozrusznika, rzadko wymagają napraw), a także mają wysoką cenę odsprzedaży. Hybrydy polecane są zwłaszcza przedsiębiorstwom, których pracownicy spędzają dużo czasu w ruchu miejskim.

Toyota Toyota

źródło: http://www.toyotanews.pl/toyota/infografiki.html

materiały PR

Dalej

x

11 komentarzy

Nie udało się dodać komentarza, spróbuj ponownie za chwilę

Komentarz powinien być dłuższy niż 5 znaków

Prosze wprowadzić prawidłowy adres e-mail

Nick powinien być dłuższy niż 4 znaki

 • Jacekplacek Jacekplacek

  Jeśli Toyota tak robi auta jak materiały reklamowe to nigdy jej nie kupię. To niby silnik Auris Hybrid 135 E-CVT nie ma sprzęgła? To co ma między silnikiem spalinowym a skrzynią? Nie ma alternatora? Ale ma prądnicę, budowa zbliżona, awarie podobne, sposób zużycia podobny. Ma inne elementy które mogą się zepsuć: falownik? ten boost converter? Do wyboru, do koloru...

  2015-02-03 15:55:04

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • maniak maniak

  trzeba być wyjątkowym *ocenzurowano* ,żeby kupić hybrydę tylko dlatego,że nie ma turbiny,sprzęgła i DPF-u(czy tam innego paździajstwa do zatrzymywania sadzy). Bo z reguły ma.Ale każdy reklamodawca traktuje każdego swojego potencjalnego klienta jak potencjalnego *ocenzurowano* ,niestety w 90% przypadków ma rację...

  2015-02-03 08:56:52

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Mieniu85 Mieniu85

  Chciałbym aby samochody hybrydowe były bardziej popularne. Na przekór dziecinnym nagonkom w internecie, idea samochodów hybrydowych jest świetna, z czasem na pewno technologia będzie jeszcze bardziej przyjazna, przystępna i dopracowana. Dzieciaki ganiają po internecie i zachwycają się jakimiś hybrydowymi porsche czy innymi tego typu supersamochodami, kosztującymi krocie, gdzie silnik elektryczny bywa raczej zbędnym dodatkiem, natomiast ujadają na miejskie samochody, które POWINNY BYĆ ciche, ekonomiczne oraz ekologiczne. I tu jest właśnie kulminacja hipokryzji niedojrzałych użytkowników internetu, ubliżanie samochodom miejskim, które posiadają elektryczny silnik, natomiast wychwalanie jakichś rasowych hybrydowych sportowców, którym zdecydowanie wystarcza co najmniej ośmiocylindrowy, benzynowy wariat pod maską. Mam nadzieję, że japońskie marki będą rozwijały stronę technologiczną swoich hybrydowych samochodów, ponieważ już dzisiaj prezentuje się ona najlepiej, a zawsze może być jeszcze lepiej.

  2015-02-03 01:22:02

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Waldek Waldek

  Dajcie na plus, jeżeli dbacie o samochód firmowy jak o własny (lub lepiej)

  2015-02-02 22:29:50

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Mateusz Mateusz

  takich bzdur jakie są zawarte w tym artykule to dawno nie czytałem.Dla czegoż to niby hybryda ma nie mieć sprężarki , sprzęgła i filtra DPF ?przecież to jest taki sam silnik spalinowy jak w zwykłym aucie. silnik spalinowy z jednej strony łączy się ze skrzynią za pomocą sprzęgła a z 2 strony z prądnicą aby wytwożyć prąd , tyle w temacie sprzęgla. Citroen DS5 jest hybrydą i ma silnik diesla, który musi mieć turbinę i Filtr cząstek DPF.Pozatym: "Podczas stania w korku pracuje tylko silnik elektryczny"-Co za brednie, silnik elektryczny nie pracuje, kiedy pojazd stoi w miejscu, ale za to spalinowy może pracować aby ładować akumulatory.Droga redakcjo bardzo proszę się zapoznać z tematem zanim podejmiecie się próby stworzenia jakiegoś artykułu, bo wprowadzacie w błąd niewinnych ludzi :(

  2015-02-02 19:35:20

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • EddkaG EddkaG

  szczególnie w tym roku można było zaobserwować, że jak toyota jest bardzo popularna wśród samochodów flotowych, to coraz częściej firmy stawiją na jej wersje hybrydowe (vide PZU i Auris)

  2014-12-25 23:47:38

  Oceniono 1 razy

  1
  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Dominik Dominik

  Zakup samochodu na firmę musi być naprawdę przemyślany. O tym jakie auto firmowe będzie najlepsze decydują nie tylko finanse, ważne są też takie rzeczy jak prestiż czy ekologia właśnie. Warto nad tym pomyśleć.

  2014-12-18 09:42:41

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • jak jak

  wybór auta jest niezmiernie ważny, ale warto równiez pamiętać o innych dodatkach które mogą usprawnić działanie floty w firmie. ja osobiście postawiłęm na VW Passaty, niezawodne samochody, a na wyposarzeniu dodałem tablety z zainstalowana usługa yanosik dla firm do lepszego koordynowania pracy

  2014-12-17 11:35:59

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • KAśkaO KAśkaO

  Jakie auto firmowe będzie najlepsze by trochę zaoszczędzić ?

  2014-12-11 12:36:50

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • jaruś jaruś

  zakup samochodu na firmę hybryda i wszystko jasne...

  2014-12-10 13:33:15

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Yago Yago

  Firma jeśli chce mieć dobry wizerunek to nie powinna oszczędzać na dobrych samochodach,szczególnie ekologicznych.Jeśli dodatkowo często z samochodu korzysta to tym bardziej powinien być dobrej marki.

  2014-11-03 19:48:18

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz