Freelancer w domu – gdzie najlepiej zorganizować sobie miejsce pracy?

Freelancer w domu – gdzie najlepiej zorganizować sobie miejsce pracy? Black Red White

Wybrałeś samozatrudnienie lub pracujesz zdalnie? W obu wypadkach wypełnianie obowiązków zawodowych nie wymaga codziennego wychodzenia z domu.

Praca poza biurem dostarcza więcej możliwości organizacyjnych – nie musisz zdawać się na tradycyjne biurko w gabinecie. Kuchenny stół, łóżko ze schowkami, a może kanapa? Poznaj propozycje miejsc do pracy dla freelancera.

Dobór miejsca pracy powinien zależeć od charakteru Twojego zajęcia. Jeśli wykonujesz zadania, które wymagają skrupulatności i doskonałej organizacji działań, najlepszą opcją będzie dla Ciebie klasyczne biurko. W wypadku pracy kreatywnej, w której wiele zależy od Twojej otwartej głowy, niestandardowego myślenia, miejsce pracy może, a nawet powinno być inne. Sprawdź, jakie propozycje ma dla Ciebie marka Black Red White. 

Niezobowiązująca atmosfera jadalni – zasiądź do pracy przy rodzinnym stole

Potrzebujesz więcej przestrzeni do pracy? Nie chcesz się ograniczać sztywnymi ramami biurka i fotela? Weź laptop i przenieś swoje obowiązki zawodowe do jadalni.

To miejsce przywołuje wspomnienia rodzinnych spotkań i nawiązuje atmosferą do sielskich poranków. Taki klimat napełnia optymizmem i uwalnia od stresu, nawet jeśli deadline zlecenia zbliża się wielkimi krokami.

Pamiętaj, że Twoja kreatywna natura potrzebuje przytulnego wystroju wnętrza pracy, ale w nowoczesnym prostym stylu, który stworzy odpowiednie pole dla wyobraźni. Postaw więc na minimalistyczne kształty mebli, które nie rozproszą Twojej uwagi podczas pracy.

Aranżując wnętrze jadalni z myślą o swojej codziennej pracy, zwróć przede wszystkim uwagę na stół. Powinien być szeroki, o przyjemnej w dotyku powierzchni. Wybierz barwy ciepłe, nierozpraszające uwagi – biel, odcienie beżu i brązu. Możesz zainspirować się na przykład meblami z kolekcji Antwerpen.

Oprócz tradycyjnych krzeseł i stołków ciekawym wyborem do siedzenia będą dłuższe ławy. Być może obok Ciebie usiądzie na nich również Twój kot?

BRW, kolekcja Antwerpen Black Red White

Kolekcja Antwerpen

Łóżko nie tylko do spania, czyli pracuj z pozycji leżącej

Ile razy wyobrażałeś sobie, że nie musisz wstawać do pracy? Teraz rzeczywiście nie ma takiej potrzeby! Weź komputer i działaj ze swojego małego centrum dowodzenia, czyli sypialni!

Zanim zakryjesz się warstwami kołder, pomyśl, czy Twoje łóżko nadaje się do czegoś innego niż nocny wypoczynek. Wszystkie przedmioty związane ze spaniem powinny znaleźć swoje miejsce i zniknąć z zasięgu wzroku. Kołdry i poduszki schowaj więc do pojemnych schowków pod łóżkiem. Taką możliwość daje Ci np. łóżko Nepo, pod które z łatwością wsuniesz dopasowane szuflady. Na koniec przykryj tylko materac narzutą w ulubionym kolorze i… do pracy!

BRW, kolekcja Nepo Black Red White

 Kolekcja Nepo

Wygodna kanapa z widokiem na efektywną pracę

Najlepiej pracujemy tam, gdzie czujemy się komfortowo. Wolisz pozostać na dość neutralnym gruncie, ale wciąż czuć się jak w domu – mimo że w pracy? Zorganizuj sobie przestrzeń do działania we własnym salonie.

Co będzie Ci potrzebne? Oczywiście wygodna kanapa lub fotel. Zadbaj o to, by Twój mebel wypoczynkowy był zaopatrzony w szerokie oparcia na łokcie. Sprawdź na przykład sofy i fotele Enzo – ich siedziska są wypełnione sprężyną falistą i miękką pianką. Dodatkowo występują w stonowanych odcieniach brązu i szarości, które nie rozpraszają uwagi i pozwolą Ci w skupieniu wykonywać zawodowe czynności.

W takiej pozycji każdy freelancer poczuje się zrelaksowany, a jednocześnie gotowy do działania. A Ty, gdzie zorganizowałbyś swoje miejsce do pracy? 

BRW, sofa i fotel Enzo Black Red White

Sofa Enzo, fotel Enzo