Gdy kociak ma parcie na szkło

Gdy kociak ma parcie na szkło sxc.hu

Z kotem jak z dzieckiem: mały kot – mały kłopot, duży kot – duży. Przy czym chodzi nie tylko o wiek, ale i o gabaryty. Kociaki są wszędobylskie i ciekawskie. Nie ma miejsca, którego nie spróbowałyby spenetrować.

To oczywiście nastręcza właścicielom wiele kłopotów. Raz, trzeba takiego kota wędrowniczka namierzyć. Dwa, zdybać. Trzy, namówić do współpracy albo ratować siłą. Cztery, ukochać, utulić i ewentualnie podleczyć. Pięć, nastawić się na kolejny raz. I kolejny, kolejny, kolejny…

Szkielet kota na drzewie

Oto nieustraszony Poszukiwacz przeczesujący dla was niezmierzone przestrzenie internetów i komentujący (trafnie!) co smaczniejsze filmiki. Jest więc kot i jest akcja ratownicza. Kot wisi. Ludzkość, by nie rzec: gawiedź, czeka. W pierwszym wypadku nieustraszeni strażacy ratują futrzaka przy użyciu specjalistycznego sprzętu. W drugim, kot ratuje się sam, skacząc wprost na gapiów. I natychmiast zmyka. Kocia wdzięczność… Oczywiście na hasło „kot utknął na drzewie” albo na innych wysokościach od razu mamy ochotę łapać za telefon i dzwonić po straż. CZY KTOŚ Z WAS WIDZIAŁ KIEDYKOLWIEK SZKIELET KOTA NA DRZEWIE ALBO W INNYM TEGO TYPU MIEJSCU???  To pytanie zadaje autorka pewnego bloga, operatorka numeru alarmowego 112, instruktorka pierwszej pomocy.  Poszukiwacz – ratowanie kota: napatrzcie się. Wszystko przed wami!

Stuknij w klapę

Kot zaklinowany pod kołem ciężarówki! Potrzebna prędka pomoc. Co roku policja apeluje do kierowców, by w sezonie jesienno-zimowym zaglądali pod podwozia swych aut zanim odpalą silnik. Zwabione ciepłem koty lubią spać w nadkolach i wszędzie tam, gdzie uda im się wcisnąć. Skutki mogą być opłakane. Także w ciepłe miesiące koty włażą pod auta tylko po to, żeby… wleźć. Policja radzi, żeby postukać w maskę. To powinno sprawić, że kot po prostu czmyhnie. Kociak na filmie miał szczęście: ludzie zadali sobie sporo trudu, żeby go ocalić.

Kocie gwiazdy

Kiedy kocię nieco podrośnie i przestanie włazić w każdą dziurę, zaczyna mieć parcie na szkło. Czasem trudno powiedzieć, czy parcie dotyczy kota, czy też jego właściciela. Internety pełne są filmików, w których koty a to walczą na miecze świetlne, a to wcielają się w role Avengersów. Darth Vader Cat oraz Iron Cat to dwaj koci aktorzy, którzy debiut mają już za sobą. Ciekawe co, też jadły te kocie gwiazdy, że wyrosły na wielkich artystów? Która karma dla kociaka daje takie spektakularne efekty?

Be more dog!

A na deser 10 najlepszych reklam z kotami. Koty reklamować mogą wszystko. Przyciągają odbiorców tak samo jak dzieci i piękne widoki. Karma dla kociaka i nowy samochód, mleko i sklep z wyposażeniem wnętrz – kot jest dobry na wszystko i na pewno dłużej zatrzyma uwagę odbiorcy niż inny zwierzak. Szkoda tylko, że polscy twórcy reklam tak rzadko zatrudniają koty do propagowania innych towarów niż te kocie. A może to klienci domów mediowych i agencji reklamowych nie wierzą w naszą inteligencję i nieustannie brną w rutynę? Be more dog! Nie wiecie o co chodzi? Koniecznie obejrzyjcie najlepsze reklamy z kotami!

Karma dla kociaka to podstawa jego zrównoważonego rozwoju. Nie karmcie kota byle czym, bo nie będzie miał nawet siły zejść po schodach, a co tu mówić o powitalnych skokach i piskach…

Artykuł powstał we współpracy z Purina Felix – producentem karmy dla kociaków z parciem na szkło.