Gdzie kupować opony - przez Internet czy w sklepie stacjonarnym?

Gdzie kupować opony - przez Internet czy w sklepie stacjonarnym? shutterstock.com

Wielu kierowców woli nabywać opony do swoich samochodów w sklepach stacjonarnych, mimo że wiedzą, że w sklepie internetowym mogliby uzyskać lepszą cenę wybranego modelu ogumienia.

Niemniej, obawiają się kupowania opon na odległość i tego, że przesyłka kompletu opon do nich do domu może kosztować tak wiele, że sam zakup przestanie się opłacać. Jak jest naprawdę?

Opony ważne dla zachowania bezpieczeństwa

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że elementem samochodu, który bezpośrednio wpływa na zachowanie pełni bezpieczeństwa dla kierowcy i pasażerów, podobnie jak dla innych uczestników ruchu drogowego, jest opona. Ma ona stały kontakt ze zróżnicowaną nawierzchnią i powinna zawsze dopasowywać się do istniejących warunków otoczenia. Z tego też względu producenci opon oraz mechanicy, zalecają wymianę opon z letnich na zimowe i na odwrót, w momencie zmiany aury na dworze. Dzięki temu zarówno na suchej, mokrej, jak i oblodzonej i ośnieżonej nawierzchni zawsze można zachować stabilność prowadzenia pojazdu i doskonałą wręcz przyczepność.

W pierwszej kolejności jednak kierowca musi zadbać o to, by kupić dla swojego auta odpowiednie opony. Nie trzeba być fachowcem motoryzacyjnym, aby dokonać trafnego zakupu ogumienia. Najlepiej wybierać opony rekomendowane dla danego modelu samochodu przez producenta. Można również wybrać opony uniwersalne. Klient w sklepie stacjonarnym zawsze może zwrócić się o pomoc w wyborze opon do sprzedawcy. Nie inaczej jest w przypadku nowoczesnych sklepów internetowych. Aby ułatwić wybór najlepszych opon, pracownicy działu obsługi klienta doradzą konsumentowi i odpowiedzą na wszystkie pytania przy zakupie opon w trybie online. Dlatego siedząc we własnym domu lub w firmie można dokonać racjonalnego wyboru i zakupu ogumienia dla swojego samochodu. Taki dział klienta online znajdziemy również w sklepie Tirendo.pl, oferującym opony samochodowe.

Dostawa niekoniecznie kosztowna

Zarzutem często stawianym w stosunku do sklepów online oferujących opony jest to, że ich przesyłka do klienta, często na druki koniec kraju, jest bardo kosztowna. Nie zawsze będzie to prawdą. Stałe umowy z firmami kurierskimi, jakie podpisywane są przez takie sklepy internetowe sprawiają, że przesyłki nawet pełnego kompletu opon do klienta mogą być względnie niskie. Niektóre sklepy internetowe oferują nawet darmową przesyłkę. 

materiały PR