Goście hotelowi wybrali! Oto najlepsi hotelarze

Goście hotelowi wybrali! Oto najlepsi hotelarze Accor

Zadowolony gość chętnie wraca. Niestety nie wszędzie hotelarze wiedzą, jak przekonać do siebie podróżnych. Portal rezerwacji HOTEL INFO przeanalizował ponad 6 milionów ocen gości z różnych krajów i sporządził ranking najlepszych baz hotelowych.

Oto wyniki Raportu HOTEL INFO 2015.

Pod względem zadowolenia gości na 1. miejscu w Polsce miast znalazły się Warszawa i Gdańsk, które zdobyły po 8,37 pkt. (na maks. 10 pkt.). „Hotelarstwo w obu tych miastach wyróżnia się przede wszystkim bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości usług, znakomitą obsługą i uprzejmym personelem” – wyjaśnia Jörg Malang, CPO w HOTEL INFO.

Podobne artykuły:

Lublin uplasował się na 3. miejscu z wynikiem 8,35 pkt. W pierwszej piątce najlepszych polskich miast znalazła się również Łódź (8,27) i drugie co do wielkości miasto w Polsce – Kraków (8,11). Do czołówki nie udało się jednak wejść Poznaniowi, który osiągnął wynik 8,08 pkt.

Zadowolenie gości hotelowych: oceny największych miast w Polsce*

polskie miasta - hotele HOTEL INFO

Warszawa triumfuje również w Europie

Od zagranicznych gości hotelowych Warszawa otrzymała 8,37 pkt. i wygrała tym samym ranking stolic europejskich. Bratysława (8,23) i Sofia (8,13) zajęły kolejno 2. i 3. miejsce.

Najmniej zadowoleni byli odwiedzający Londyn – ta milionowa metropolia zajęła ostatnie miejsce z wynikiem zaledwie 7,12 pkt. Także Kopenhaga (7,19), Paryż (7,20) i Amsterdam (7,22) nie zachwyciły podróżujących.  

Zadowolenie gości hotelowych: 10 stolic europejskich najlepszych pod względem hotelarstwa*

Europa hotele HOTEL INFO

Polskie hotele na drugim miejscu w Europie

Jak wynika z zestawienia państw europejskich goście są bardzo zadowoleni z pobytów w polskich hotelach. Polska (8,19) uplasowała się na 2. miejscu, zaraz za Słowacją (8,22), wyprzedzając Bułgarię (8,08). Znacznie mniej usatysfakcjonowani byli klienci dokonujący rezerwacji w Belgii (7,41), Wielkiej Brytanii (7,39) i Danii (7,18).

Zadowolenie gości hotelowych: 10 najlepszych krajów w Europie*

stolice europejskie - hotele HOTEL INFO

* Goście oceniają hotel zarezerwowany przez stronę www.hotel.info po wyjeździe w skali punktowej (od 0 do 10 punktów). Do punktacji łącznej zalicza się takie kryteria, jak jakość pokoju, uprzejma obsługa, czystość, hałas, stosunek ceny do jakości, oferta sportowa i spa oraz śniadania i usługi gastronomiczne. W rankingu wartości zostały zaokrąglone do drugiego miejsca po przecinku.

red./Hotel Info