Internauci wskazali najlepsze inwestycje mieszkaniowe

Internauci wskazali najlepsze inwestycje mieszkaniowe shutterstock

1900 inwestycji, ponad 900 deweloperów, 114 000 oddanych głosów, 70 zwycięzców. I edycja konkursu na najlepszą inwestycję portalu RynekPierwotny.pl zakończyła się.

Zakończył się konkurs, zorganizowany przez portal RynekPierwotny.pl, którego użytkownicy wskazali najciekawsze i najbardziej oryginalne inwestycje mieszkaniowe.

Po ponad sześciu miesiącach głosowania i oddanych 114 000 głosów, wyłoniono zwycięskie inwestycje, które wskazano na ośmiu największych rynkach lokalnych takich jak Warszawa, Kraków, Poznań, Trójmiasto, Wrocław, Łódź, Szczecin i Katowice.

Użytkownicy portalu RynekPierwotny.pl oceniali każdą z inwestycji pod kątem trzech kluczowych kryteriów, które są najczęściej brane pod uwagę przy zakupie mieszkania:

  • lokalizacji,
  • architektury,
  • stosunku ceny do standardu.

Oceny powyższych trzech kryteriów, złożyły się na ocenę ogólną, decydując o wyborze 70 zwycięskich inwestycji, które cieszyły się największym zainteresowaniem użytkowników portalu.

– Jako liderzy wśród portali posiadających oferty z rynku pierwotnego, chcieliśmy zapytać klientów o to, które inwestycje ich zdaniem są najciekawsze. Na podstawie oddanych głosów, mamy możliwość sprawdzenia jakie obecnie trendy zakupowe i preferencje panują na rynku, wśród osób szukających mieszkań. Jak widać to się udało. Nasz ranking pozwala zauważyć pewne punkty wspólne nagrodzonych inwestycji, które wskazują na to, że kupujący przy wyborze lokalu w równym stopniu zwracają uwagę na cenę za m2 i jej stosunek do standardu wykończenia, jak również na lokalizację wraz z okoliczną infrastrukturą czy nawet architekturę budynku – tłumaczy Grzegorz Kurowski, prezes zarządu Property Group Sp. z o.o., właściciel portalu RynekPierwotny.pl.

Niniejszy konkurs warto potraktować jako wskazówkę daną deweloperom, jakie rozwiązania powinni wziąć pod uwagę w realizowanych w niedalekiej przyszłości przez siebie projektach.

Więcej o rankingu na stronie rankingu najlepszych inwestycji portalu RynekPierwotny.pl.

RynekPierwotny.pl Jarosław Jędrzyński