Ja tutaj rządzę, czyli o pokoju nastolatka

Ja tutaj rządzę, czyli o pokoju nastolatka Komfort

Nastolatek potrzebuje swojej przestrzeni i chce, aby pokój odzwierciedlał jego osobowość i zainteresowania. Zacznijmy od podłogi.

Co będzie najbardziej istotne? Dla nastolatka wygląd i wygoda. Dla rodziców aspekty bardziej praktyczne: trwałość, łatwość sprzątania, ciepło czy zdolność tłumienia hałasu. To wszystko da się pogodzić.

Podłoga drewniana lub panel będzie neutralnym fundamentem aranżacji. Naturalny kolor drewna pasuje do wszystkiego. Jeżeli wybierzemy wersję bieloną dodatkowo rozjaśnimy pomieszczenie i powiększymy je optycznie. Ale możemy również zdecydować się na bardziej ekstrawaganckie rozwiązanie. Nastolatkowi z pewnością spodobają się podłogi w oryginalnych kolorach lub w stylu vintage – ze stylowymi rysami czy drobnymi pęknięciami.

– Dodatkowym plusem w tym przypadku będzie fakt, że podłoga stylizowana na zniszczoną będzie lepiej przyjmować faktyczne uszkodzenia, które przy temperamencie gospodarza mogą się pojawić. Mimo to, warto zadbać o dodatkową ochronę podłogi – przy biurku ułóżmy specjalną matę, która ochroni przed szuraniem krzesła czy śladami po fotelach obrotowych – radzi Dorota Szelągowska, ambasadorka marki Komfort.

Dywan w pokoju nastolatka będzie przede wszystkim dopełnieniem aranżacji – dlatego powinien współgrać ze stylem pokoju. Ale pamiętajmy, że to również będzie miejsce, na którym nasze dziecko będzie chętnie leżeć – ucząc się czy słuchając muzyki. Dlatego dobrze żeby był miękki i miły w dotyku. Lepiej w mniejszym lub średnim rozmiarze, bo taki będzie łatwiej wytrzepać (np. z resztek chipsów).

Myśląc o komforcie chodzenia i leżenia na podłodze warto wziąć pod uwagę również wykładzinę. Taka podłoga zapewni również ciepło oraz dodatkową ochronę akustyczną, którą z pewnością docenią pozostali domownicy i sąsiedzi.

– Wybierając wykładzinę zwróćmy uwagę na długość runa – ta z dłuższym będzie cudownie miękka i przytulna, ta z krótszym będzie łatwiejsza w sprzątaniu. Dlatego najlepiej wybrać wariant pośredni – dodaje ambasadorka Komfort.


Sklepy Komfort S.A.