Jak kobieta kreuje swój wizerunek?

Jak kobieta kreuje swój wizerunek? Heather Sorenson (stock.xchng)

Każda kobieta chce dbać o swój wizerunek. Pamiętajmy jednak, że nie trzeba być atrakcyjną i ambitną bizneswoman, aby robić to skutecznie.

Coraz częściej chcemy być świadome wartości naszej mowy ciała, naszych praw i granic. Pragniemy skutecznie manipulować pierwszym wrażeniem, aby osiągnąć pożądany efekt.

Kreacja własnego image'u nie ogranicza się już tylko do dbania o swój wygląd zewnętrzny. Poprzez kreację wizerunku, która jest swego rodzaju autoprezentacją, rozumiemy komunikację interpersonalną, asertywność oraz skuteczne radzenie sobie ze stresem.

Czym jest dla nas konstruktywna krytyka? Czy umiemy ją przyjmować? Czy stres musi być naszym wrogiem? Na co pozwala nam status bycia kobietą podczas rozmowy z mężczyzną i jak to umiejętnie wykorzystać?

Spójrzmy na polityków i postarajmy się zrozumieć sztukę kreacji pozytywnego wizerunku. Zauważymy wówczas, jak ogromne znaczenie w kontaktach z drugą osobą ma sposób mówienia, poruszania się, a także odpowiedni ubiór czy makijaż. Bycie świadomą swoich sygnałów wysyłanych do otoczenia staje się coraz popularniejsze. I to nie tylko w życiu zawodowym, lecz przede wszystkim prywatnym. Jesteśmy wówczas pewniejsze siebie, nie ulegamy tak łatwo wpływom otoczenia, potrafimy skutecznie obniżać wpływ stresu na nasze życie... – po prostu stajemy się szczęśliwsze!

Jak kreować swój wizerunek?

Kiedy już postanowimy być bardziej świadome, musimy dowiedzieć się, jak skutecznie kreować swój wizerunek. Stanowi to coraz mniejszy problem, gdyż obecnie niektóre firmy szkoleniowe organizują szkolenia przeznaczone tylko i wyłącznie dla kobiet. Mają one na celu zarówno podnoszenie umiejętności interpersonalnych (takich jak: asertywność, komunikacja, autoprezentacja, negocjacje), jak również rozwój osobisty kobiety – sztukę radzenia sobie ze stresem czy efektywne zarządzanie czasem.

Czy rzeczywiście jesteśmy w stanie nauczyć się tego wszystkiego podczas jednego szkolenia? – Na takim szkoleniu przyswajamy nie tylko wiedzę teoretyczną. Prezentowane są bowiem konkretne sytuacje, podczas których konieczne jest zastosowanie nowych wiadomości w praktyce – mówi Monika Plewka, uczestniczka szkolenia z kreacji wizerunku „Nowoczesna Kobieta”. – Dużym plusem jest to, że mamy możliwość sprawdzenia, czy jesteśmy w stanie zmienić swoje dotychczasowe zachowanie. Poznajemy siebie i swoje ciało: jak ono reaguje na docierające do nas komunikaty oraz jak znosi stres. Wzmacnia się wówczas pewność siebie, nie tylko w pracy – dodaje Monika. Dlatego coraz więcej z nas przekonuje się, że warto brać udział w szkoleniach przeznaczonych tylko i wyłącznie dla kobiet.

Podobne artykuły:
GLOBAL Training Centre Sp. z o.o.