Jak otrzymać samochód zastępczy

Jak otrzymać samochód zastępczy fleetcorp.pl

Miałeś kolizję lub wypadek? Nie masz czym dojechać do pracy? Potrzebujesz samochodu zastępczego. Przeczytaj ten poradnik i będziesz wiedział wszystko na ten temat.

Każdego dnia wsiadamy do samochodu i pokonujemy nim jakąś trasę. Chcemy tego czy nie, na trasie zdarzają się różne nie przewidziane zdarzenia. Nie jesteśmy jedynymi użytkownikami dróg, dlatego musimy liczyć się z ryzykiem. Odpowiedzialni jesteśmy tylko za siebie, za innych nie. Bywają sytuacje, w których nasze auto zostanie uszkodzone nie z naszej winy. Co wtedy? Jak żyć przez jakiś czas bez samochodu? Nie trzeba żyć bez niego.

Przysługuje ci bezpłatny pojazd zastępczy

Wystarczy wiedzieć, że w ramach obowiązkowego ubezpieczenia oc, przysługuje nam bezpłatny pojazd zastępczy. Wynajmujemy go w wypożyczalni pojazdów zastępczych, zaraz po wypadku lub kolizji. Sprawę załatwiamy telefonicznie i zgłaszamy ją ubezpieczycielowi. Aby wypożyczalnia wynajęła nam pojazd za darmo, musimy dysponować dokumentacją potwierdzającą zaistniałe zdarzenie i zawierającą dane sprawcy. Dokumentacją taką jest oświadczenie podpisane przez sprawcę lub policyjna notatka o zdarzeniu.

Podobne artykuły:

Bezpłatny pojazd zastępczy przysługuje wszystkim, a więc tym, którzy swoich samochodów używają prywatnie, w ramach prowadzonej działalności gospodarczej lub służbowo. Wynajmowany pojazd stanowi odpowiednik trwale lub czasowo uszkodzonego. Wybierając ubezpieczyciela oc, warto upewnić się, czy w razie wypadku, zadba o to, by koszty wynajmu auta na zastępstwo, pokrywane były z polisy sprawcy.

Auto Etapia - wypożyczalnia samochodów

Etapia Ubezpieczenia Etapia Ubezpieczenia