Skorzystać z Giełdy Domen w nazwa.pl można na dwa sposoby: jako sprzedający lub kupujący.

Jeżeli jesteś Abonentem ciekawej domeny, którą chciałbyś sprzedać poprzez Giełdę Domen, adres WWW musi być utrzymywany w...">

Jak skorzystać z Giełdy Domen w nazwa.pl?

Jak skorzystać z Giełdy Domen w nazwa.pl? nf.pl

Skorzystać z Giełdy Domen w nazwa.pl można na dwa sposoby: jako sprzedający lub kupujący.

Jeżeli jesteś Abonentem ciekawej domeny, którą chciałbyś sprzedać poprzez Giełdę Domen, adres WWW musi być utrzymywany w NetArt. Jeśli tak nie jest, wystarczy, że wykonasz transfer.

Gdy adres WWW znajduje się w NetArt, wystarczy zalogować się do Panelu Klienta na stronie nazwa.pl i w zakładce „Twoje domeny” kliknąć „sprzedaj” przy wybranej domenie. Kolejnym krokiem jest edycja ustawień oferty, takich jak kategoria, cena czy typ domeny i oferty. W przypadku ceny powyżej 10 tys., pobierana jest opłata w wysokości 0,1 % jej wartości. Jeżeli zdecydujesz się na ofertę prywatną, nie będzie ona widoczna na stronie nazwa.pl, a jedynie w Panelu Klienta osoby, której chcesz odsprzedać adres. Wystarczy całość zatwierdzić, oferta zostaje wystawiona. Pamiętaj! Od sprzedaży nie jest pobierana prowizja, więc cała kwota uzyskana na sprzedaż wędruje do Ciebie ;)

Jeżeli natomiast Twoja wymarzona domena została zarejestrowana w NetArt i chciałbyś ją nabyć, istnieją dwie możliwości. Pierwsza, gdy adres został wystawiony na Giełdzie Domen – wtedy wystarczy złożyć ofertę zakupu po cenie ustalonej przez sprzedającego lub wynegocjować inną cenę. Jeżeli propozycja zostanie przyjęta przez Abonenta adresu, do finalizacji transakcji wystarczy wpłata należności i dopełnienie formalności. Proste, prawda?

Jedak, gdy adres WWW nie został opublikowany na Giełdzie Domen i jest zarejestrowany w nazwa.pl, możesz spróbować skontaktować się z właścicielem. Jeżeli Abonent domeny zgadza się na składanie mu ofert, w wynikach wyszukiwania domen w nazwa.pl przy adresie wyświetlona będzie opcja „skontaktuj się z właścicielem”. Poprzez nią możesz wysłać proponowaną przez siebie kwotę za scedowanie praw do zarządzania usługą.

W nazwa.pl można z łatwością sprzedać i odkupić domenę, wszystko w profesjonalny i bezpieczny sposób.

Odwiedź Blog NetArt na www.blog.netart.pl

Serwis nazwapl NetArt (serwis nazwa.pl)