Jak sprawić, żeby trening był bardziej efektywny, czyli dobór odpowiedniej odzieży sportowej na wiosenny trening na świeżym powietrzu

Jak sprawić, żeby trening był bardziej efektywny, czyli dobór odpowiedniej odzieży sportowej na wiosenny trening na świeżym powietrzu Odzież sportowa na wiosnę

Każda kobieta, która uwielbia aktywny tryb życia, wprost nie może doczekać się wiosny. I nic dziwnego! Trening na świeżym powietrzu jest o wiele przyjemniejszy niż w najlepszej siłowni.


Jak sprawić, żeby trening był bardziej efektywny, czyli dobór odpowiedniej odzieży sportowej na wiosenny trening na świeżym powietrzu

Wiosna jest również porą roku, podczas której wiele pań decyduje się na powrót do formy, żeby być w pełnej gotowości na wakacyjne podróże. Bez względu jednak na to, czy jesteś zdeklarowaną sportsmenką i biegasz po kilka kilometrów każdego dnia, czy może stawiasz bardziej na rekreację niż wynik – powinnaś zadbać o odpowiednią odzież sportową. Poniżej przygotowaliśmy kilka najważniejszych porad dotyczących wyboru ubrań sportowych.

Odzież sportowa na wiosnę – pamiętaj o zmiennej pogodzie

Wiosenny trening na świeżym powietrzu to prawdziwa przyjemność. Trzeba jednak pamiętać, że zwłaszcza wczesną wiosną, pogoda bywa kapryśna… W końcu na zewnątrz może świecić piękne słońce, ale jednocześnie wiać przeszywający wiatr. Bardzo często pada też deszcz, a temperatura może być niska. Wraz z upływem czasu pogoda się poprawia, a w maju aura może być wręcz letnia.

Wybierając ubrania sportowe, trzeba być gotowym na wszelkie okoliczności – warto wyposażyć się w nieco cieplejszą kurtkę przeciwdeszczową, która idealnie sprawdzi się podczas pieszych wędrówek. Obok niej, przydatna będzie też lekka wiatrówka – w chłodniejsze dni osłoni od wiatru czy niezbyt intensywnego deszczu, ale jednocześnie przy intensywnym treningu nie doprowadzi do przegrzania organizmu i pozwoli utrzymać komfort termiczny.

O jakich właściwościach ubrań sportowych warto pamiętać?

Bez względu na to, czy w planach jest trening do maratonu, czy rekreacyjne, piesze wędrówki, ubrania sportowe muszą spełniać bezwzględnie kilka warunków. Przede wszystkim muszą być wygodne. W zależności od dyscypliny sportu może znaczyć to coś innego.

Jeśli trenuje się intensywnie na przykład biegi lub jazdę na rowerze ubrania sportowe muszą być elastyczne i przylegające do ciała. Dzięki temu nie krępują ruchów i są niezwykle komfortowe. Warto w tym miejscu podkreślić niezwykle istotną kwestię, czyli materiał, z którego wykonana jest odzież sportowa. W przypadku treningu na dużej intensywności powinien być to wysokiej klasy materiał syntetyczny, który utrzyma temperaturę ciała, ale też odprowadzi wilgoć. Jest to kwestia kluczowa, zwłaszcza gdy wieje silny wiatr, a temperatura nie jest zbyt wysoka.

Gdy natomiast aktywność fizyczna jest bardziej rekreacyjna, warto postawić na wygodne bawełniane koszulki, spodnie dresowe z naturalnych materiałów, ale z dodatkiem elastycznych włókien syntetycznych. Gdy zrobi się cieplej, mogą być to spodnie 7/8 lub 3/4, które idealnie sprawdzą się podczas przejażdżki rowerem.

Wiosenny trening Wiosenny trening

Bielizna i skarpetki – nie zapomnij o nich kompletując swoją odzież sportową!

Elementem garderoby sportowej, który jest niezwykle istotny, ale bywa pomijany, jest bielizna. Podstawą jest wygodny biustonosz sportowy – powinien być on wykonany z miękkiego, elastycznego materiału, który nie podrażni skóry, ale będzie na tyle sztywny, że pozwoli komfortowo biegać czy uprawiać inną aktywność.

Bardzo istotne są również skarpetki. Powinny być wykonane z oddychającego, naturalnego materiału, najlepiej dość grubego na przykład frotte. Dzięki temu minimalizuje się ryzyko otarć i odcisków. Te, pozornie drobne ranki, mogą całkowicie wyeliminować z treningów!

Skarpetki Skarpetki
Skarpetki sportowe Skarpetki sportowe


Modna odzież sportowa – poznaj ofertę Tchibo!

Odzież sportowa powinna być przede wszystkim funkcjonalna, ale może być jednocześnie efektowna! Ofertę modnej odzieży sportowej, wysokiej jakości, prezentuje marka Tchibo.

Wśród produktów, które cieszą się największą popularnością, należy wymienić różne modele legginsów – w tym niezwykle wygodne, bezszwowe z nogawką 7/8. Bardzo chętnie wybierane są również koszulki sportowe wykonane z poliestru z domieszką elastanu – dzięki temu, dobrze odprowadzają wilgoć i są niezwykle wygodne.

Kobiety bardzo chętnie decydują się też na zakup przeciwwiatrowych kurtek sportowych – zwłaszcza do biegania. Z wierzchu pokryte są one materiałem, który chroni od porywów wiatru i niewielkiego deszczu, od wewnątrz, wykorzystana jest natomiast dziurkowana dzianina, która korzystnie wpływa na komfort termiczny i pozwala ciału regulować temperaturę.

Wspomniane tu modele i wiele innej modnej odzieży sportowej można znaleźć na stronie: https://www.tchibo.pl/damska-odziez-sportowa-c400061265.html.