Jak urządzić funkcjonalną sypialnię dla nastolatka?

Jak urządzić funkcjonalną sypialnię dla nastolatka? Black Red White, kolekcja Graphic

Człowiek jest dzieckiem aż przez 216 miesięcy swojego życia, czyli do 18 urodzin. W tym czasie rośnie i kształtuje swój charakter. Zmianie ulegają także potrzeby oraz gust.

Chcesz urządzić nowy pokój dla swojego malucha, który będzie mu służył przez lata? Poznaj 3 wskazówki, które pomogą Ci urządzić perfekcyjną sypialnię dla dziecka.

Meble modułowe Black Red White, kolekcja Graphic

Funkcjonalna przestrzeń dla dziecka to miejsce, w którym maluch ma swoje miejsce do odrabiania lekcji oraz spania. Warto urządzić pokój w taki sposób, aby Twoje dziecko nie wyrosło z niego w ciągu kilku najbliższych lat. W aranżacji praktycznego wnętrza, które może być wykorzystywane zarówno przez kilkulatka, jak i dorastającego młodzieńca pomogą Ci meble modułowe od Black Red White. Dowiedz się, jak możesz je wykorzystać.

Wybieraj łóżko z dodatkowymi szafkami

Meble modułowe Black Red White, kolekcja Graphic

Bez względu na to, czy Twoje dziecko ma dopiero 3 lata, czy niedługo będzie obchodziło swoje 18 urodziny, zawsze gromadzi wokół siebie mnóstwo rzeczy. Początkowo są to pluszaki, gry i inne zabawki, a później – sprzęt sportowy oraz coraz więcej ubrań. Dlatego szafek i szuflad nigdy nie jest za mało. Jeśli wiesz, że nawet w największym regale nie zmieścisz wszystkich przedmiotów, znajdź inne meble, w których zamontowano dodatkowe szafki.

Meble modułowe Black Red White, szuflada do łóżka, 199 zł

Takie rozwiązanie zastosowano np. w łóżku z kolekcji Graphic od Black Red White. Pod materacem umieszczono dużą wysuwaną szufladę, w której można przechowywać nie tylko pościel, lecz także zabawki, książki czy część ubrań. Ciekawym elementem tej i innej szafek jest jej zewnętrzna listwa, którą można dopasować do gustu i wieku malucha. Szary, popielaty, biały lustrzany połysk, żółty, biały, a może oryginalne napisy na czarnym tle – jak myślisz, który kolor najbardziej spodoba się Twojemu dziecku?

Wykorzystaj komody i szafki na kółkach

Meble modułowe Black Red White, kolekcja Graphic

O ile niemowlak nie zwraca uwagi na to, jak wygląda jego sypialnia, o tyle dla nastolatka ma to już bardzo duże znaczenie Aranżując pokój dziecka, warto wybierać więc taki sprzęt, który można łatwo dostosowywać do potrzeb zależnych od wieku pociechy.

Meble modułowe Black Red White, mobilna ława Graphic, 799 zł

W szybkim i sprawnym zmienianiu ustawienia całego wyposażenia będą pomocne kółka zamontowane w niektórych meblach z kolekcji Graphic. Dzięki tak prostemu rozwiązaniu komoda czy ława, która niedawno znajdowała się przy drzwiach, zostanie przesunięta pod okno lub obok łóżka. Ze zmianą miejsca tych sprzętów poradzi sobie nawet kilkulatek.

Więcej mebli modułowych z kolekcji Graphic znajdziesz tutaj.

Wstaw duże biurko

Meble modułowe Black Red White, kolekcja Graphic

Małe dziecko potrzebuje małych mebli? Nieprawda. Kilkulatek, zwłaszcza ten, który niedawno rozpoczął edukację, zajmuje coraz więcej przestrzeni. Przekonasz się o tym już w trakcie pierwszego odrabiania lekcji przy biurku. Jeśli wybierzesz mebel ze zbyt małym blatem, dziecko może nie mieć miejsca na ułożenie wszystkich podręczników i zeszytów.

Meble modułowe Black Red White, biurko Graphic, 499 zł

Pamiętaj też, że uczniowie podstawówki bardzo często rysują i przygotowują plakaty w domu o wymiarach znacznie przekraczających zwykłe kartki A4. Na dużym biurku z szafką i szufladą – np. z kolekcji Graphic od Black Red White – Twoje dziecko będzie mogło wygodnie odrabiać lekcje.

Duża liczba szafek, meble na kółkach i wygodne biurko – dzięki tym sprzętom Twoje dziecko będzie korzystało ze swojej sypialni przez długi czas. Więcej praktycznych porad dotyczących aranżacji nie tylko pokoju malucha znajdziesz na stronie Black Red White.