Jak urządzić przyjazne wnętrze dla domowników i zwierzaków?

Jak urządzić przyjazne wnętrze dla domowników i zwierzaków? LOTARI

Obecność zwierzęcego pupila w domu uprzyjemnia codzienne życie, ale także nakłada na nas rozmaite obowiązki. Zwierzęta pozytywnie wpływają na samopoczucie, zachęcają do aktywności i są naszymi przyjaciółmi. Mają jednak swoje „potrzeby mieszkaniowe”.

Posiadanie psa czy kota to przyjemność, ale też odpowiedzialność. Zwierzęta bywają wszędobylskie i wyznaczają swoje terytorium, które pokrywa się z naszą przestrzenią.  Co zrobić, by wszystkim domownikom żyło się wygodnie i bezpiecznie? Należy odpowiednio przygotować mieszkanie. Na szczęście nie wymaga to kosztownych remontów czy wielkiego wysiłku.

Ozdoby w domu z pupilem

Każdy właściciel domowych zwierząt powinien liczyć się z ryzykiem zniszczeń. Wiszące dekoracje, takie jak firanki czy zasłony, są niepraktyczne, ponieważ stanowią świetny obiekt do zabawy. Nie możesz obwiniać podopiecznego za to, że słucha swojego instynktu. Jeżeli chcesz sobie oszczędzić częstego naprawiania okiennych zdobień, to zdecyduj się na bardziej nowoczesne rozwiązanie, jakim są rolety. Odbierzesz pupilowi okazję do dewastowania wnętrza, kiedy pozbędziesz się starannie upiętych materiałów, a przy okazji nadasz pomieszczeniu bardziej nowoczesny wygląd.

Wybierz rolety zamiast zasłon

Rolety i zwierzaki? Zdecydowanie tak. Nie chodzi wcale o to, że zasłony czy firanki nagle wyszły z mody. Po prostu rolety są wygodniejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem dla właścicieli zwierząt. Przede wszystkim nowoczesne osłony na okna nie wymagają regularnej, zaawansowanej konserwacji. Pomyślisz: „Przecież rolety mają sznurki, czy to nie problem?”. Bynajmniej. Wystarczy zamontować rolety z mechanizmem sprężynowym. Dzięki temu pozbędziesz się problemu wiszących linek, a wszyscy Twoi milusińscy będą mogli swobodnie buszować po mieszkaniu.

LOTARI LOTARI

Jeśli nadal zasłaniasz się starymi przyzwyczajeniami, pomyśl, że Twoi pupile nie mają takich dylematów. Łatwo i wygodnie odmienisz nie tylko okna, lecz także cały swój dom przy pomocy nowoczesnych rolet Lotari w różnych kolorach, rozmiarach i materiałach. Nie musisz nawet wstawać z ulubionej kanapy. Zacznij wiosnę od dobrych zmian!

Sposób na zwierzaka – nadruki na roletach

Jeśli cała rodzina uwielbia psy, koty i inne pupile, ale Twoja pociecha jest alergikiem, nie musisz rezygnować ze zwierzaków w Waszym otoczeniu. Rozwiązanie to drukowane wzory, które są bajecznie kolorowe, trwałe i przyjazne najmłodszym oraz rodzicom. Wystarczy wspólnie z dzieckiem wybrać ulubiony motyw i umieścić go na poduszce, rolecie, lampce albo naklejkach. Jeżowa oraz sowia rodzinka czy Norka liska Florka – to tylko niektóre z dostępnych wzorów w Strefie Malucha. Jeżeli dziecko jest starsze, to możesz wykorzystać dostępną bazę tysięcy zwierzakowych grafik i zdjęć, które nadrukujesz, na czym tylko zechcesz. Jedyne ograniczenie stanowi Twoja wyobraźnia.

LOTARI