Jak wysłać paczkę do Anglii na Święta?

Jak wysłać paczkę do Anglii na Święta? euro-paka

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, czas refleksji, odpoczynku i spotkań z bliskimi. Niektórych dzielą jednak nawet tysiące kilometrów, których nie sposób pokonać w ten wyjątkowy czas.

Wysyłając przesyłkę do Anglii mamy do wyboru kilka możliwości. Warto jednak wcześniej sprawdzić przewidywany czas dostawy oraz koszt takiej usługi, aby uniknąć ewentualnych rozczarowań i zyskać pewność, że paczka dotrze na czas pod wskazany adres.

Jakiego kuriera wybrać?

Na rynku jest wielu kurierów, z których usług możemy skorzystać. Aby wybrać najlepszą firmę, trzeba posłużyć się porównywarką ofert kurierskich. Pomocna w tej kwestii może okazać się euro-paka, gdzie wystarczy wpisać wagę, długość, szerokość oraz wysokość paczki, a także skąd dokąd ją wysyłamy, i po wpisaniu danych naszym oczom ukażą się różne opcje wysyłki, z wyszczególnionymi informacjami takimi jak czas dostawy czy wliczone w cenę ubezpieczenie. Mając przed oczami różne warianty dostaw, łatwo wybrać ten z naszego punktu widzenia najkorzystniejszy.

Jak poprawnie zapakować paczkę?

Mając na uwadze, że naszej przesyłce przyjdzie pokonać setki kilometrów, w naszym interesie jest, żeby zapakować ją w odpowiedni sposób. Wysyłane przedmioty należy umieścić w mocnym kartonie lub pudle o odpowiednich wymiarach. Jeśli nadawane podarunki są kruche i delikatne, warto owinąć je folią bąbelkową, a wolne przestrzenie w kartonie wypełnić piankami lub styropianem, tak aby zawartość paczki nie przemieszczała się. Dodatkowo paczkę należy zabezpieczyć folią pakunkową oraz folią stretch. Tylko w ten sposób zapakowana przesyłka ma szansę dotrzeć nieuszkodzona.

Czego nie wysyłać w paczce do Anglii?

Firmy kurierskie często zastrzegają sobie, co można wysyłać w paczce a jakie przedmioty nie są mile widziane. Do drugiej grupy zaliczają się m.in. towary o dużej wartości takie jak dzieła sztuki, antyki, kamienie szlachetne, złoto i srebro, a także przedmioty, dla których wymagane jest oznakowanie znakami akcyzy i rzeczy przewożone pod plombą celną. Aby uniknąć sytuacji, kiedy to nasza paczka nie zostanie dostarczona do adresata, lepiej zrezygnować również z wysyłania gotówki, zwierząt i roślin oraz rzeczy łatwo się psujących.