Jakie dodatki są modne jesienią?

Jakie dodatki są modne jesienią? oladi.pl

Czym są nawet najbardziej modne ubrania, jeśli nie są opatrzone ciekawymi, intrygującymi czy też po prostu praktycznymi dodatkami? Jesień rządzi się szczególnymi prawami, dlatego też można zacząć nosić wówczas różne interesujące rzeczy.

Czapki z głów! Kapelusze na głowę!

oladi.pl oladi.pl

Chociaż wiele osób nie odczuwa jeszcze potrzeby noszenia czapek i kapeluszy jesienią, z całą pewnością ten dodatek jest bardzo praktyczny już w tę porę roku. Przydaje się on zwłaszcza we wczesnych godzinach porannych, ale także wieczorami i nocą.

Szczególnego klimatu jesieni nadają kapelusze. Ich forma oraz kolory podkreślają złotą jesień. Wełniane kapelusze wyglądają bardzo elegancko i takie również skojarzenia nam przynoszą. Dawniej były one noszone przez damy, teraz wchodzą do stylu casualowego i łączone są z najróżniejszymi rzeczami. W tym sezonie modne jest połączenie kapelusza z jeansowymi spodniami i płaszczem - przykładowe płaszcze na oladi - o prostym fasonie. Wybieraj te nakrycia głowy, które posiadają wyraziste, intensywne kolory, takie jak: bordo, purpura czy też zieleń.

Jeśli nie potrafisz przekonać się do kapeluszy, pozostają czapki. Ich wybór jest obecnie bardzo szeroki, ale tym samym niezwykle prosty. W modzie panuje teraz minimalizm i prostota. Jest to wprowadzone również do stylistyki czapek. Powinny one być jednokolorowe i pozbawione wszelkich urozmaiceń. Wskazane są jednak delikatne wzory, na przykład paski. Czasami można pokusić się o śmieszne napisy oraz takie elementy, jak pompony. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić.

Ozdoby do włosów na jesienne upięcia

oladi.pl oladi.pl

Odkąd do mody letniej weszły kwieciste wianki, również inne ozdoby do włosów wróciły do łask. Szczególnie mocno zaznaczyły się w trendach opaski oraz różne spinki, przypominające kokardki, drobne kwiatki czy też perełki. Elementy te można nosić na różne sposoby – do rozpuszczonych włosów, ale także do delikatnych upięć. Każdy z tych wyborów sprawi, że uzyskasz bardzo ciekawą fryzurę.

Szczególna uwaga należy się warkoczom, które zdecydowanie bardziej kojarzą nam się z jesienią niż z jakąkolwiek inną porą roku. Rodzajów tego uczesania jest ogromnie dużo. Do najpopularniejszych należy: warkocz klasyczny, francuski, holenderski oraz kłos. Jesienią warto przypomnieć sobie, w jaki sposób się je zaplata.

Puszysty szal, otulające ciepło

oladi.pl oladi.pl

Każdy, kto kocha ciepło musi go mieć! Puszysty, otulający, miękki, a przede wszystkim długi i szeroki. Mowa oczywiście o szalu. To element garderoby, który jesienią musi znaleźć się u każdej z nas. Początkowo może być zastępowany przez cieńsze chusty i jedwabne apaszki. One jednak nie gwarantują dostatecznego ciepła i nie można się nimi całkowicie otulić.

Niektóre szale wyglądają jak koce i takie kochamy najbardziej. W chłodne poranki pozwalają nam się ukryć pod swoją ciepłą kopułą. Jesiennym wzorem, który najczęściej można na nich spotkać jest krata. Szczególnie modna jest ta z dodatkiem koloru czerwonego. Można również sięgnąć po wełniane szale robione na drutach.

Błyskotki to coś, co kocha każda z nas!

oladi.pl oladi.pl

Niezależnie od pory roku nie zmienia się w nas jedno – kochamy błyskotki. Biżuteria to coś, co nosimy bardzo chętnie. Jest to jeden z najpopularniejszych dodatków, który może odmienić każdą stylizację. Pomimo panującej mody na minimalizm, który wkracza w każdą sferę mody, jesienią nie możemy zapomnieć o dużych, mocnych naszyjnikach. Pasują one znakomicie do ciepłych, wełnianych swetrów, urozmaicając ich wygląd.

Innym trendem, który można obserwować jest noszenie pierścionków różnej wielkości. Są umieszczane na zróżnicowanych wysokościach palców. Jest to bardzo ciekawy pomysł, który możesz wypróbować właśnie jesienią.

Jesień to kolorowa pora roku i nie zapominaj o tym, by właśnie wtedy tymi kolorami się bawić. Łącz ciekawe dodatki nadając swoim stylizacjom niepowtarzalny, unikatowy wygląd. Ponadto, wybierając praktyczne rozwiązania możesz połączyć wygodę z modą. Kapelusze, szale i naszyjniki to elementy, które z ogromnym sukcesem możesz wykorzystać tworząc swoje jesienne zestawy.

 

Oladi.pl