Kolizja na skrzyżowaniu

Kolizja na skrzyżowaniu http://www.freedigitalphotos.net

Wielu poszkodowanych w kolizjach drogowych nie zdaje sobie sprawy ze skutków powierzchownego uszkodzenia ich pojazdu. Weźmy np. taką sytuację. W stojący przed światłami samochód uderza inny...

Miałem ostatnio klienta, który doznał szkody w samochodzie Jeep, stojąc na skrzyżowaniu przed światłami. Nagle usłyszał i poczuł uderzenie innego użytkownika w tył jego samochodu. Po zjechaniu na pobocze i obejrzeniu tylnego zderzaka, nie zauważył znaczącego uszkodzenia, jedynie niewielkie ugięcie poszycia zderzaka i starcie lakieru. Już miał przystać na proponowaną przez sprawcę rekompensatę 500 zł, lecz coś go na szczęście powstrzymało i poprosił o napisanie oświadczenia, lub zaproponował wezwanie policji. Sprawca okazał ubezpieczenie oc i oświadczył na piśmie, że wjechał w stojący przed światłami pojazd.

W trakcie oględzin pojazdu przez rzeczoznawcę zaproponowałem zdjęcie poszycia zderzaka i okazało się, że uszkodzenie jest bardziej poważne, uszkodzeniu (zmiażdżeniu) uległa pianka absorpcyjna pod zderzakiem, ściana tylna nadwozia i podłoga wnęki pod koło zapasowe.

Właściciel uszkodzonego Jeepa na drugi dzień nie mógł skręcić głowy i po badaniach u lekarza specjalisty okazało się, że w trakcie kolizji doszło u niego do uszkodzenia kręgosłupa w części szyjnej.

Podsumuję koszt naprawy samochodu: 5 320 zł

Koszt samochodu zastępczego: 1 800 zł

Koszty leczenia, rehabilitacja i uszczerbek na zdrowiu: 9 000 zł

Łącznie poniesione straty w niewinnej kolizji: 16 120 zł

PUPH MS Mariusz Slisz Mariusz Slisz