Komercyjne strony hobbystyczne

Komercyjne strony hobbystyczne www.sxc.hu

Strona hobbystyczna może, ale nie musi mieć formy blogu. Może być swoją strukturą bardziej zbliżona do wortalu połączonego z forum internetowym lub serwisem społecznościowym.

Twoja pasja może zostać przekuta w e-biznes. Nie koniecznie musi on mieć formę bloga - może tez mieć formę wortalu, czyli stron internetowych poświęconych jednemu tematowi - na przykład matematyce, modelarstwu kolejowemu, kolekcjonowaniu porcelany czy podróżom do Ameryki Południowej.

Strony hobbystyczne są doskonałym sposobem na zarabianie pieniędzy. Można je połączyć ze sklepem internetowym, programami partnerskimi, można udostępnić powierzchnię reklamową firmom związanym z tematyką stron.

Informacje i marketing

Jak w przypadku każdej innej strony internetowej o jej atrakcyjności będzie decydować tekst i grafika oraz jej ogólna użyteczność. Musi ona zawierać praktyczne rady, przykłady, wypowiedzi specjalistów-praktyków, odniesienia historyczne itp. Jeżeli na stronie powstanie forum internetowe i będzie ona reprezentowana np. w facebooku - można pokusić ie o organizowanie spotkań osób zainteresowanych tematyką strony i podejmowanie związanych z tym dalszych działań marketingowych.

Podobne artykuły:

Strony pokrewne

Aby zwiększyć "zasięg rażenia" Twojego biznesu związanego z prowadzeniem strony hobbystycznej, możesz zamieścić w sieci niewielkie projekty poświęcone podobnej tematyce lub wybranym zagadnieniom dotyczącym tej tematyki, a przekierowujące do Twojego głównego projektu. Dzięki temu więcej miejsc w sieci będzie pracowała na oglądalność twojej strony hobbystycznej. I tak, na przykład, jeżeli zakładasz stronę/wortal poświęcony modelarstwu kolejowemu, w którym znajda się zdjęcia, porady, wskazówki techniczne, plany, forum, newsletter itd., to nic nie stoi na przeszkodzie by umieścić w internecie kilka dodatkowych stron (lub np. blogów) poświęconych wybranym zagadnieniom wybranym z głównego tematu - np. blog poświęcony budowie jednej makiety, strony dotyczące materiałów modelarskich, strony z galeriami zdjęć taboru itp. każda z tych stron, będąc samodzielną całością, jednocześnie przekierowywała by uwagę Internautów do głównej strony/wortalu poświęconego modelarstwu. Te mniejsze projekty także mogą być atrakcyjne z punktu widzenia Twojego biznesu, gdyż same w sobie mogłyby generować dodatkowy przychód (reklamy, programy partnerskie itp).

Przede wszystkim profesjonalizm

Tworząc strony tematyczne czy hobbystyczne musisz pamiętać, ze najważniejszy jest profesjonalizm - informacje na nich umieszczane muszą by sprawdzone, porady nie mogą być wzięte z sufitu, a prestiżu na pewno dodadzą twoim stronom wypowiedzi ekspertów lub osób znanych w środowisku - ale muszą to być teksty lub wywiady przygotowane tylko i wyłącznie na potrzeby Twojego projektu. Warto także, aby twój projekt zaistniał w świecie realnym - np. dzięki uczestnictwu w środowiskowych/branżowych spotkaniach, targach czy szkoleniach - możesz np. przygotować w porozumieniu z organizatorami dodatkowe (gratisowe) materiały, w których znajdzie się logo i adres Twojego projektu internetowego i/lub związanego z nim biznesu.

Podobne artykuły:

Ryszard Jórczak Nowoczesna Firma S.A.