Kongres Kadry odbył się już po raz XV!

Kongres Kadry odbył się już po raz XV! nf.pl

W dniach 23-25 kwietnia odbył się XV Kongres Kadry, największe wydarzenie w branży HR w Polce. Już od 2005 roku, wiosną i jesienią gościmy liczne grono dyrektorów, menedżerów i specjalistów HR oraz wybitnych ekspertów nowoczesnego zarządzania ludźmi. Kongres Kadry jest doskonałą okazją do wymiany wiedzy i doświadczenia, poznania najnowszych trendów HR oraz integracji środowiska.

 

XV Kongres Kadry odbył się pod hasłem "W co gra HR?". Tematyka wiosennej edycji skupiona była na strategicznej roli HR w organizacji, tematyce fim rodzinnym oraz kwestii powiązania biznesu ze sportu. Partnerem Strategicznym XV edycji Kongresu była firma Personel Profit oraz TrainingBot. Sponsorem firma Pracuj.pl, Nespresso, Trio Management, Vattax Personel, Dehora, Edenred, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Hotel Zdrojowy Pro-Vita***, HRMobilny, Exertus, Elevato Software oraz firma IBM Polska.

 

Podczas XV edycji Kongresu odpowiedzieliśmy m.in. na pytania:

 •     Jacy będą pracownicy jutra wg. raportu Młodzi 2011?
 •     Jak porwać zespół do zmian ... i nie zwariować?
 •     Jak zostać Justyną Kowalczyk i Krzysztofem Hołowczycem biznesu?
 •     Czy firma musi wyglądać jak armia pruska?


Pierwszego dnia wystąpili światowi eksperci świata HR:

Steve Head - zawodowy mówca i praktyk w dziedzinie zarządzania w biznesie

Steve podczas niezwykle energetycznego i bardzo interaktywnego wystąpienia skupił się na osobistej motywacji i motywacji pracowników w warunkach wysokiej presji. Uczestnicy przeniesieni zostali w głąb własnej świadomości. Już wiemy jak zwiększyć swój pozytywny wpływ na innych, jak minimalizować konflikty oraz zwiększyć wydajność i tą własną i współpracowników.

Ewald Manz
– specjalista ds. rekrutacji na stanowiska Executive

Już niedługo odbędzie się największe święto piłkarskie w Europie – Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Sport jako biznes szybko się zmienia i profesjonalizuje. Organizacje i kluby sportowe wymagają specjalistów i liderów światowej klasy. Jak na te zmiany przygotowane jest polskie środowisko HR? Jak wyglądają praktyki w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Podczas sesji jest przedstawiona została działalność HRM w środowisku biznesu sportowego. W jaki sposób HR może czerpać ze sportu i jak może to zamienić się w prawdziwy biznes na gruncie polskim? Podczas prezentacji przedstawione zostały zmiany w zarządzaniu w sporcie na przestrzeni lat. Prelegenci zaprezentowali dobre praktyki największych organizacji sportowych.

Poznaliśmy także Projekt Gigant - Wolontariat Miast Gospodarzy UEFA Euro 2012 - wiemy już jak wyglądają przygotowania do Mistrzostw Europy w piłce nożnej w Polsce.

Podczas wydarzenia odbyła się także Gala Programu Inwestor w Kapitał Ludzki. Poznaliśmy na niej Laureatów, którzy zyskują miano godnego, pożądanego pracodawcy. Do grona firm, które w szczególny sposób dbają o to, by pracownicy mieli jak najlepsze warunki i narzędzia do pracy oraz możliwości rozwoju swoich kompetencji dołączyli:

 •     ATENA Usługi Informatyczne i Finansowe Sp. z o.o.
 •     Bank BPH, Grupa GE Capital
 •     Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
 •     Hotel Zdrojowy Pro-Vita Agnieszka Trafas
 •     ista Shared Services Polska Sp. z o.o.
 •     Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
 •     OSTC Poland Sp. z o.o.
 •     POL-INOWEX SA
 •     Qubus Hotel
 •     Tomorrow Sp. z o.o.
 •     Warbud SA

 

II dzień Kongresu Kadry rozpocząl się wystąpieniem naszych światowych Ekspertów - Catherine Hall oraz oraz Cinnie Noble. 


Catherine Hall - Consultant Oprandi Polska. Chartered Member CIPD

 

Podczas wystąpienia Catherine Hall omówione zostały najnowsze badania brytyjskiego Chartered Institute of Personnel and Development (CIPD), które wskazują przyszły kształt i kierunek, w którym aktywnie zmierza praktyka HR. Podkreślają one także rosnący jej wkład w decyzje biznesowe. Najbardziej dynamiczni liderzy HR już właśnie teraz przeprowadzają „cichą rewolucję”. Podczas wystąpienia zdefininiowany zosał klucz do skuteczności funkcji HR - czynnikiem sukcesu jest ciekawość i zmiana mentalności.

 

Cinnie Noble - Coaching Center

 

Istota konfliktu wykracza szeroko poza ramy tego co zazwyczaj z nim kojarzymy – stosowanie siły, wrogość, podniesiony głos.  Problemy z komunikowaniem się w zespole, zachwianie wzajemnych relacji pomiędzy jego członkami następuje dużo wcześniej. Zazwyczaj wtedy gdy pojawiają się nierozwiązane i źle zarządzane różnice w opiniach, pojmowaniu celów, identyfikowaniu potrzeb, stanowisk. Te “niezidentyfikowane konflikty ” powodują tarcia, nierozwiązane kwestie kumulują się i powodują przedłużanie się problemów. Takie negatywne sytuacje występują powszechnie w miejscach pracy. Niewłaściwe zarządzanie nimi jest ze szkodą dla wszystkich zaangażowanych, bowiem reprezentują one ukryte rezerwy potencjału i skuteczności organizacji i jednostek. Zarządzanie szerokim spektrum konfliktów w miejscu pracy wymaga dokładnego i wysoce wyspecjalizowanego podejścia, w tym środków systemowych, umiejętnego rozpoznania przyczyn konfliktu oraz właściwego ich adresowania.

 

Drugiego dnia Kongresu równolegle do ścieżek tematycznych Uczestnicy Kongresu Kadry mogli wziąć udział w indywidualnych sesjach coachingowych prowadzonych przez doświadczonych coachów biznesowych Coach WiseTM m.in Pawła Sopkowskiego, Annę Pyrek, Romualda Kępe, J. Dawida Wawrzyniaka, Sylwię Marciniak, Sławkę Smith. Dodatkowo 25 kwietnia w centrum konferencyjnym Knowledge Village odbyły się cztery równoległe warsztaty.

 

Więcej informacji na temat zagadnień, jakie zostały poruszone podczas XV edycji Kongresu Kadry a także szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej: kongreskadry.pl

Zapraszamy również do śledzenia na bieżąco na fun page Kongresu Kadry: facebook.com


Nowoczesna Firma S.A.