Konto oszczędnościowe: najlepsza skarbonka XXI wieku!

Konto oszczędnościowe: najlepsza skarbonka XXI wieku! NF.pl

„Oszczędność to wielki dochód” – mówił Cyceron i dotąd nic się nie zmieniło. Wciąż oszczędzanie jest najlepszą metodą na zapewnienie sobie bezpiecznej przyszłości. Jak skutecznie odkładać pieniądze? Najlepiej z dobrym kontem oszczędnościowym!

Konto oszczędnościowe działa jak połączenie lokaty i zwykłego konta. Różnica polega na tym, że oprocentowanie dla konta oszczędnościowego jest wyższe niż dla tradycyjnych kont. Pieniądze można łatwiej wypłacić niż z lokaty i zwykle bez utraty odsetek, ale liczba bezpłatnych transakcji jest limitowana. Po czym poznać dobre konto oszczędnościowe? Przede wszystkim po tym, że jest darmowe! Jak konto oszczędnościowe w Banku Pocztowym.

Proste i czytelne zasady

Skoro celem jest oszczędzanie pieniędzy, to opłacanie konta oszczędnościowego zupełnie by się z nim mijało. W Banku Pocztowym otwarcie i prowadzenie konta, korzystanie z bankowości internetowej oraz jedna wypłata przelewem wewnętrznym są bezpłatne. Limit jednej bezpłatnej wypłaty to dobry motywator, żeby tych pieniędzy z konta częściej po prostu nie wypłacać. Wpłacać za to można zawsze, wszędzie, zarówno duże kwoty, jak i małe. Zupełnie jak do skarbonki, tyle że elektronicznej. Każda złotówka na koncie oszczędnościowym w Banku Pocztowym jest oprocentowana, a oprocentowanie jest zależne od kwoty, która znajduje się na rachunku. Im więcej zgromadzisz, tym oprocentowanie będzie wyższe.

Łatwo i bez zbędnych formalności

Konto oszczędnościowe w Banku Pocztowym można otworzyć na kilka sposobów. Zarówno przez internet, jak i przez telefon, czy też w placówce Poczty Polskie. Można także poprosić listonosza o wniosek o otwarcie konta. Każdy może wybrać rozwiązanie, które jest dla niego najwygodniejsze. Potrzebny będzie tylko dowód osobisty i wolna chwila.

Zero kosztów, czysty zysk

Pieniądze z konta oszczędnościowego w Banku Pocztowym można wypłacić w dowolnym momencie bez utraty odsetek. Z kolei odsetki za zgromadzone na koncie pieniądze wypłacane są pod koniec każdego miesiąca i dodawane do kwoty znajdującej się aktualnie na rachunku. Nie są konieczne żadne dodatkowe formalności, ponieważ Bank w imieniu Klientów opłaca obowiązkowy 19-proc. podatek od zysków z oszczędności. I jeśli tylko nie wypłacamy pieniędzy częściej niż raz w miesiącu, to konto oszczędnościowe jest całkowicie darmowe. Skoro nic nie kosztuje, a można tylko zyskać, to warto skorzystać. I to bez zwłoki, bo jak mawiał inny starożytny myśliciel, Seneka: „Za późno na oszczędzanie, kiedy widać dno”.

pocztowy.pl