Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy?

Kto powinien wybrać pierścionek zaręczynowy? aclari.pl

Pierścionek zaręczynowy to szczególny rodzaj biżuterii. Większość pań nie rozstaje się z nim do końca życia. Dlatego tak ważne jest jego idealne dopasowanie. Czy wybór pierścionka zaręczynowego zawsze musi być tajemnicą? Sprawdź!

Zaręczynowa biżuteria z brylantami – klasyka czy nowoczesność?

Coraz więcej par odchodzi od tradycyjnych zaręczyn, pragnąc celebrować tę chwilę tylko we dwoje. Jej symbolicznym przypieczętowaniem jest złoty pierścionek zaręczynowy z brylantem. Choć zaręczynowa niespodzianka jest szalenie romantyczna, nie wszystkie panie marzą o takich oświadczynach, bojąc się, że ukochany wybierze pierścionek, który nie przypadnie im do gustu.

Jeśli nie chcesz wprost sugerować przyszłemu narzeczonemu, jaki pierścionek zaręczynowy chciałabyś dostać, możesz podsunąć mu kilka modeli, które najbardziej Ci się podobają. Dzięki temu będzie wiedział, czy wolałabyś pierścionek z białego, czy żółtego złota, z dużym czy małym brylantem w koronie. Pozwól mu podjąć ostateczną decyzję – dzięki temu będziesz mieć pewność, że pierścionek trafi w Twój gust, ale zachowasz element niespodzianki.

Tak jak nie ma jednego przepisu na zaręczyny, tak nie ma jednego idealnego pierścionka zaręczynowego. Dla niektórych pań spełnieniem marzeń będzie klasyczny model z pojedynczym brylantem w koronie, a dla innych wielokamieniowy pierścionek z ażurowymi zdobieniami i w nietypowym kształcie. Panowie stający przed wyborem pierścionka dla przyszłej narzeczonej, powinni wziąć pod uwagę nie tylko jej biżuteryjne upodobania, ale także… cechy charakteru. Kobiety, które są otwarte, żywiołowe i pewne siebie chętniej noszą odważną i oryginalną biżuterię. Z kolei te panie, które są szczególnie wrażliwe i lekko tajemnicze częściej wybierają delikatniejsze i mniej ozdobne modele. Pierścionek zaręczynowy jest jednak wyjątkowym rodzajem biżuterii. Zdarza się, że kobiety, które na co dzień wybierają tylko delikatne ozdoby, marzą o tym, aby akurat ten jeden pierścionek był inny niż te, które nosiła do tej pory. Wyjątkowy i nie pozostawiający wątpliwości co do swojej symboliki.

Wspólne wybieranie pierścionka zaręczynowego – tak czy nie?

Jeśli zaręczyny nie są tajemnicą, nic nie stoi na przeszkodzie, aby razem udać się do jubilera. Wspólne wybieranie pierścionka zaręczynowego ma dużo plusów. Dzięki temu unikniecie wielu nieporozumień. Twój partner nie będzie musiał uciekać się do podstępów, próbując poznać rozmiar pierścionka, a Ty wybierzesz dokładnie taki model, o jakim zawsze marzyłaś. Dzięki temu będziesz nosić go z dumą i radością. Nawet jeśli sama wybierzesz kolor złota, kształt obrączki i wielkość diamentu, moment wręczenia pierścionka wciąż może być dla Ciebie niespodzianką!

Chciałybyście same wybrać pierścionek zaręczynowy czy wolałybyście, aby ta chwila była dla Was całkowitym zaskoczeniem? Dajcie znać w komentarzach. A jeśli już jesteście szczęśliwymi narzeczonymi, powiedzcie, kto w Waszym związku wybrał pierścionek zaręczynowy i czy trafił w dziesiątkę. Wierzymy, że tak!

Opracowanie: ACLARI

aclari.pl