Masz smartfon od Apple? Nie martw się o niego!

Masz smartfon od Apple? Nie martw się o niego! Gadget Cover

Urządzenia Apple mają zarówno zagorzałych zwolenników, jak i przeciwników. Produkty tej firmy od lat są otoczone pewnym kultem, a wielu użytkowników ceni je za niezawodność i solidne rozwiązania. Są to jednak też urządzenia drogie.

Pewnym problemem współczesnej elektroniki, a przede wszystkim smartfonów, jest fakt, że są to urządzenia niezwykle funkcjonalne, ale przy okazji mało wytrzymałe i dość drogie. Oczywiście o ile na przykład nie rzucamy naszą własnością o ścianę, to szanse na to, że nasz sprzęt zostanie nieodwracalnie zniszczony, jest niewielka. Niemniej jednak, ryzyko uszkodzenia czy zgubienia smartfonu istnieje, a jego następstwem może być drastyczne odchudzenie portfela.

Zagrożenia czyhają wszędzie

Raport amerykańskiej firmy ZAGG, „Device Damage Study”, wskazuje, że aż 2/3 uszkodzeń smartfonów to działanie grawitacji, na przykład na skutek upuszczenia lub zrzucenia z biurka, oraz zalanie płynem – herbatą, kawą lub wodą. Opisane zdarzenia mogą przytrafić się nam dosłownie wszędzie. Wystarczy chwila nieuwagi – niekoniecznie naszej – by obudowa lub wyświetlacz naszego telefonu zostały zniszczone. Koszt naprawy czy nawet samych części zamiennych może okazać się ogromny. Czasami sam wyświetlacz w serwisie kosztuje niemal tyle, co nowy model uszkodzonego telefonu. To stawia nas przed koniecznością kupna nowego sprzętu.

Podobnie zresztą będzie w sytuacji, gdy telefon zgubimy lub zostanie on nam skradziony. Szanse na odzyskanie zguby w takiej sytuacji są niewielkie, a na dodatek najczęściej tracimy wtedy dane zgromadzone na karcie pamięci, na przykład ważne wiadomości czy zdjęcia. Pół biedy, jeśli robiliśmy kopię zapasową, jednak bardziej prawdopodobne jest, że o tym nie pomyśleliśmy. Temu scenariuszowi łatwo zapobiec – wystarczy wykupić odpowiednie ubezpieczenie, najczęściej oferowane pod nazwą iPhone insurance.


Nie martw się o stan portfela i dane

W celu zakupu odpowiedniej usługi powinniśmy zainteresować się firmami takimi jak brytyjska Gadget Cover. W ostatnich latach pojawia się coraz więcej towarzystw ubezpieczeniowych specjalizujących się w ubezpieczaniu elektroniki. Za równowartość kilkudziesięciu złotych miesięcznie (niekiedy nawet kilkunastu) otrzymujemy ubezpieczenie dające nam możliwość ubiegania się o rekompensatę zarówno w przypadku uszkodzenia telefonu, jak i jego zagubienia i kradzieży. Coraz częściej oferowane są też chmury pozwalające na szybki i bezproblemowy back-up danych.