Motorhome insurances, czyli ubezpieczenia kamperów

Motorhome insurances, czyli ubezpieczenia kamperów motorhome insurances

Dobrze dobrany pakiet ubezpieczeń specjalistycznych może okazać się niezwykle opłacalnym rozwiązaniem dla fanów karawaningu. Dotyczy to zarówno posiadaczy kamperów, jak i przyczep kempingowych.

W przypadku standardowych ubezpieczeń, najniższa składka – nawet w przypadku wykazania się przez właściciela kampera doskonałymi umiejętnościami jazdy – może wynieść około 500 złotych. Poza doświadczeniem, wiekiem i historią jazdy kierowcy, przeciętny ubezpieczyciel bierze pod uwagę rozmiary pojazdu, pojemność jego silnika, a także różne inne czynniki – co zależy od firmy. Mimo wielu wprowadzonych obostrzeń, koszt takiego ubezpieczenia może okazać się zbyt duży dla wielu klientów. Lepszym pomysłem będzie zatem skorzystanie z usług firm oferujących ubezpieczenia specjalistyczne – w tym dedykowane kierowcom kamperów.

Czym są polisy dla kamperów?

Różne firmy, obok polis profilowanych wyłącznie dla specjalnych użytkowników (np. właścicieli pojazdów zabytkowych, taksówek czy kurierów) oferują również tzw. motorhome insurances – tańszego rodzaju ubezpieczenia przeznaczonego dla fanów karawaningu. Taka forma wypoczynku zyskała na popularności szczególnie w Wielkiej Brytanii, dlatego w kraju tym podobnych ofert jest szczególnie dużo – oferuje je między innymi strona https://www.lancasterinsurance.co.uk/insurance/motorhome-insurance/. Kampery są mniejsze od zestawu samochód plus przyczepa; zwykle osiągają wielkość mikrobusu. Co za tym idzie, są bardziej zwrotne i łatwiejsze do prowadzenia. Dzięki temu ich naprawa, z punktu widzenia ubezpieczyciela, wiąże się z mniejszymi kosztami, poza tym ryzyko wypadku jest niższe. Odnalezienie podobnego ubezpieczenia na rynku polskim może wiązać się z naprawdę dużymi oszczędnościami, przy zachowaniu wysokich standardów usług.

Ubezpieczenia dodatkowe

Poza obowiązkową składką OC, dobry ubezpieczyciel powinien również oferować szeroką gamę ubezpieczeń dodatkowych. Przykładem jest Assistance gwarantujące m.in. pomoc prawną i techniczną, czy też AC chroniące przed skutkami wypadków bądź kradzieży. W idealnym przypadku może on zaoferować również ubezpieczenie turystyczne na czas podróży. Podczas planowania wyjazdu warto zastanowić się nad takim ubezpieczeniem, aby ochroną został objęty nie tylko kamper czy przyczepa, ale również podróżujący. Brak dodatkowych zmartwień związanych z konsekwencjami nieszczęśliwych wypadków pozwoli na większy komfort wypoczynku i skoncentrowanie się na rzeczach najważniejszych – czerpania przyjemności z podróży.