Na co zwrócić uwagę biorąc pożyczkę przez Internet?

Na co zwrócić uwagę biorąc pożyczkę przez Internet? money

Nieprzewidziane wydatki mogą przytrafić się każdemu, nawet przy najbardziej starannie zaplanowanym budżecie. W takich sytuacjach najprostszym rozwiązaniem bywa skorzystanie z usług firm oferujących pożyczki przez Internet.

Firma pożyczkowa lepsza od banku?

Zepsuta lodówka czy awaria samochodu to nie jedyne sytuacje, kiedy potrzebujemy w krótkim czasie dodatkowego zastrzyku gotówki. Zdarzają się również ograniczone czasowo promocje na kursy językowe bądź podnoszące kwalifikacje zawodowe szkolenia, obozy naukowe dla dzieci czy inne oferty, z których warto skorzystać, jednak nie można sobie na nie pozwolić ze względu na brak pieniędzy. Wówczas najszybszym sposobem na dofinansowanie tego typu wydatków może okazać się właśnie pożyczka przez Internet. Takie zobowiązania cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Według opublikowanego w ubiegłym roku raportu „Kredyt trendy” wydanego przez Biuro Informacji Kredytowej, w pierwszej połowie 2017 roku współpracujące z tą instytucją firmy pożyczkowe pozyskały 24 tys. nowych klientów i udzieliły łącznie 692 tys. pożyczek. Daje to wynik o 9,4% wyższy w stosunku do analogicznego okresu z roku 2016. Jednocześnie zanotowano niższą o 3% liczbę udzielonych w bankach kredytów konsumpcyjnych na kwoty do 4 000 zł. Według specjalistów może to być wynik dobrej sytuacji materialnej Polaków, ale eksperci zwracają uwagę także na fakt, że banki rezygnują z krótkookresowych kredytów na niewielkie sumy na rzecz kredytów zaciąganych na wyższe kwoty i dłuższy czas. Przechodzenie klientów do firm pożyczkowych w takiej sytuacji jest więc naturalnym procesem. A na co zwracać uwagę podczas wybierania pożyczkodawcy?

Jak znaleźć dobrą ofertę?

Zgodnie z obowiązującym obecnie prawem firmy udzielające pożyczek mają obowiązek rzetelnego informowania o warunkach swojej oferty wraz z przedstawieniem przykładowego zobowiązania z wyliczeniem całkowitych kosztów ponoszonych przez klientów. To duże ułatwienie dla pożyczkobiorców, ponieważ mogą oni łatwo porównać, która z ofert jest w ich przypadku najbardziej korzystna. Dodatkowym udogodnieniem są też specjalne kalkulatory – symulatory rat pozwalające obliczyć szacunkową wysokość raty w zależności od pożyczanej kwoty i czasu na jej spłatę (np. tego typu funkcjonalność dostępna jest w serwisie pożyczek Vippo).Ustalenie wysokości rat umożliwi podjęcie bardziej przemyślanej decyzji. Kiedy już wiemy, która z firm może zaproponować pożyczkę online na najlepszych warunkach, należy sprawdzić czy spełniamy wymagania pożyczkodawcy. Oprócz odpowiedniego wieku i posiadania obywatelstwa RP ważna jest także historia kredytowa. Jeszcze do niedawna szybkie pożyczki przez Internet kojarzone były z brakiem weryfikacji klientów w Biurze Informacji Kredytowej, Biurze Informacji Gospodarczej czy Krajowym Rejestrze Dłużników. Obecnie jednak się to zmienia i coraz więcej firm pożyczkowych współpracuje z tego typu instytucjami. Może wydawać się to utrudnieniem, jednak z drugiej strony chroni wiele osób przed zbyt pochopnym zaciąganiem kolejnych pożyczek. Jeśli zaś chodzi o sam proces starania się o pożyczkę, to wystarczy postępować zgodnie z umieszczonymi na stronie firmy instrukcjami, aby w krótkim czasie otrzymać pieniądze na dowolne wydatki.