Na narty do Słowacji

Na narty do Słowacji Narodowe Centrum Turystyki Słowackiej w Polsce

W nadchodzącym sezonie zimowym na Słowacji do dyspozycji narciarzy będzie około 940 wyciągów oraz 70 kolejek linowych z całkowitą przepustowością ponad 500 tys. osób na godzinę.

Co roku na Słowacji poprawia i poszerza się jakość oferowanych usług turystycznych, co powoduje większe zadowolenie z zimowego wypoczynku.

Ponad 100 słowackich ośrodków zimowych dysponuje sztucznym naśnieżaniem na powierzchni powyżej 600 ha i dzięki temu długość naśnieżanych tras wynosi około 220 km. Sezon narciarski na Słowacji trwa od 130 do 160 dni. 

Ceny dziennych karnetów narciarskich kształtować się będą w granicach od 15 do 37 EUR. Najdroższe będą jednodniowe karnety w okresie Świat Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Cenowo najbardziej atrakcyjne są karnety wielodniowe oraz 7-dniowe pakiety pobytowe.

Podobne artykuły:

Nowością tegorocznego sezonu będzie możliwość zakupu karnetów narciarskich w ośrodkach narciarskich w słowackich Tatrach przez internet, bez niepotrzebnego stania w kolejkach przy kasach - www.gopass.sk. Dodatkowym atutem tej formy rezerwacji karnetów są niższe ceny niż przy kasach.

Rozbudowa infrastruktury

W ostatnich latach w turystykę zimową na Słowacji inwestuje się spore środki finansowe, które przeznaczone są na poprawę infrastruktury narciarskiej, modernizację kolejek, budowę lub rozbudowę bazy noclegowej oraz budowę termalnych parków wodnych.

Również w obecnym sezonie zimowym czekają na narciarzy miłe niespodzianki w postaci nowych kolejek, szkółek narciarskich, parkingów, darmowych skibusów, punktów gastronomicznych, bazy noclegowej oraz atrakcji rozrywkowych. 

Wiele nowości czeka na narciarzy w ośrodkach narciarskich w Wysokich i Niskich Tatrach.

W ośrodku narciarskim Jasna nowością jest 6-osobowa kolejka krzesełkowa w rejonie Lucky, która będzie służyć do transportu narciarzy z nowej dolnej stacji Lucky do trasy zjazdowej Turisticka nr 5. Oddano również do użytku nowy wielofunkcyjny kompleks Rotunda na Chopoku, który mieści m.in. restaurację, taras widokowy z barem i cztery apartamenty. 

Nowością sezonu 2013/2014 na Strbskim Plesie będą nowe trasy zjazdowe o długości 2,2 km (w kolorze niebieskim), które będą sztuczne naśnieżane. A w ośrodku narciarskim Tatrzańska Łomnica od 14 grudnia br. jest czynna nowa 15-osobowa kolej gondolowa.

Łączna kwota tegorocznych zimowych inwestycji w słowackich Tatrach przekroczy 45 milionów EURO.

Podobne artykuły:

Wspólny skipass

SLOVAKIA SUPER SKIPAS – to sezonowy skipass ważny w ośrodkach Tatrzańska Łomnica, Stary Smokowiec, Štrbské Pleso, Donovaly, Wielka Rača, Ružomberok, Vrátna oraz w Jasnej-Chopok Niskie Tatry. Ponad 122 km tras narciarskich na jeden skipass jest unikatem na skalę krajową.  

Nowoczesna Firma S.A. Olimpia Wolf