Najlepszy ekspres do kawy do małego biura. Jak wybrać?

Najlepszy ekspres do kawy do małego biura. Jak wybrać? kawa z ekspresu

Bez dobrego ekspresu do kawy większość z nas nie wyobraża sobie pracy w biurze, a i w domu, jeśli np. pracujemy zdalnie. lubimy napić się pobudzającego kawowego napoju. W artykule podpowiadamy, jak wybrać ekspres do kawy do małego biura.

Rodzaje ekspresów do kawy

Wśród sprzętów do zaparzania kawy wyróżniamy m.in. ekspresy przelewowe, ciśnieniowe półautomatyczne oraz ciśnieniowe automatyczne. Kawowy napój przygotujemy też w klasycznej włoskiej kawiarce do espresso lub w aeropressie. Możemy pić też tradycyjną polską kawę, zalewając zmielone ziarna wrzątkiem. Ale o tym sposobie w tym artykule pisać nie będziemy.

Ekspresy przelewowe uchodzą za najekonomiczniejsze urządzenia do szybkiego przyrządzania dużej ilości kawy. Działają w nieskomplikowany sposób i każdy użytkownik poradzi sobie z ich obsługą. Żeby zaparzyć kawę w ekspresie przelewowym wystarczy wlać wodę do zbiornika, wsypać zmielone ziarna do filtra i wcisnąć przycisk. Sprzęt podgrzeje wodę, a następnie przepuści ją przez kawowy proszek. Gotowy napar zgromadzi się w dzbanku stojącym na podgrzewanej płytce. Z takiego ekspresu uzyskamy kilka filiżanek kawy, która przez cały czas będzie ciepła. Intensywność i moc kawy zależy od ilości wlanej wody i ilości zmielonych ziaren.

 

ekspres ekspres

 W ekspresie przelewowym przygotujemy tylko jeden rodzaj kawy, czyli dużą czarną. Napój nie będzie smakował jak klasyczne espresso. Nie będzie też na nim charakterystycznej dla espresso pianki. Jeśli pijamy mleczne kawy, będziemy musieli dolewać sobie mleko prosto z kartonika. Ekspres przelewowy nie przygotuje nam ani wybornego cappuccino, ani przepysznej café latte. To jednak urządzenie najtańsze w zakupie i eksploatacji, które zaspokoi potrzeby małego biura.

Ekspresy ciśnieniowe, do których należą ekspresy kolbowe, automatyczne oraz kapsułkowe to urządzenia, w których zaparzymy i prawdziwe mocne espresso, i kawę mleczną. Ekspresy kolbowe przypadną do gustu miłośnikom kawy, którzy lubią spędzać czas na jej przyrządzaniu. W tym ekspresie trzeba dobrać odpowiednią ilość proszku, a potem właściwie go ubić, żeby uzyskać aromatyczny, ale nie kwaśny napar. Ekspres kolbowy sprawdzi się w domu, gdzie kawę zaparzamy raz dziennie. W biurze będzie kłopotliwy, ze względu na długie przygotowanie napoju i konieczność czyszczenia urządzenia po każdym użyciu.

Automatyczne ekspresy ciśnieniowe i te na kapsułki doskonale radzą sobie z przyrządzeniem każdego rodzaju kawy. Ekspres z zaawansowanymi funkcjami zaparzy nawet kawę o konkretnej godzinie lub na polecenie przesłane z telefonu. Automatyczne ekspresy ciśnieniowe z młynkiem, możliwością wyboru kilku rodzajów kaw i zaparzania dwóch kaw jednocześnie doskonale sprawdzą się zarówno w małym, jak i większym biurze. Kupując takie urządzenie, wybierzmy to z automatyczną funkcją czyszczenia i wbudowanym filtrem wody.

 

ekspres ekspres

Ekspres do kawy na kapsułki

W biurze zatrudniającym niewiele osób najczęściej brakuje miejsca na duże sprzęty do biurowej kuchni. I wtedy jako idealne urządzenie do zaparzania kawy sprawdza się ekspres do kawy Krups na kapsułki https://www.dolce-gusto.pl/machines. Dzięki kompaktowym rozmiarom sprzętu znajdziemy na niego miejsce nawet w maleńkiej kuchni. W ekspresie kapsułkowym zaparzymy każdy rodzaj kawy, a także inne napoje, takie jak herbatę czy gorącą czekoladę. Każdy pracownik biura będzie mógł pić swoją ulubioną kawę po włożeniu kapsułki i naciśnięciu przycisku. Urządzenie nie wymaga czyszczenia po każdym użyciu, a napar zawsze smakuje świeżo (nie trafiają do niego resztki z wcześniej zaparzanej kawy). Nowoczesne wyglądem ekspresy Krups należą do wygodnych i niezawodnych urządzeń do przygotowywania kawy w małym biurze i domu.

Jak wybrać ekspres do małego biura?

Kupując ekspres do małego biura, weźmy pod uwagę wygodę w obsłudze i ilość miejsca, jakiej potrzebujemy na postawienie sprzętu. Przy małej liczbie pracowników możemy pozwolić sobie na droższy w eksploatacji, ale za to bardzo wygodny ekspres na kapsułki. Pracownicy cenią sobie możliwość picia wyśmienitej kawy w czasie pracy, dlatego biurowe urządzenie powinno w szybki sposób zaparzać różne rodzaje napojów. Zapytajmy zatrudnionych jaką kawę pijają najczęściej i jaki ekspres byłby według nich najlepszy. Dzięki dobrej kawie pracownicy będą produktywniejsi, a nie ma nic lepszego dla udanego biznesu.

Do małych firm (tak jak i do dużych) również przychodzą klienci i kontrahenci, którym warto zaserwować pyszną kawę. Nowy klient po wypiciu filiżanki ulubionej kawy chętniej przystąpi do współpracy, a kontrahent będzie bardziej skłonny do negocjacji. Ekspres do kawy to must have każdego szanującego się biura.

Źródła:

l https://www.aquaspresso.co.za/best-coffee-machine-small-offices-costs/

l http://www.corpcofe.com/best-coffee-machines-office-use/