Najpiękniejsze widoki z… hotelowych dachów

Najpiękniejsze widoki z… hotelowych dachów Accor Hotels

Plaża, ogrody, dzielnica biznesowa, a może centrum miasta? Ile hoteli, tyle fantastycznych lokalizacji. Przebywając w hotelu możesz patrzeć na innych z góry – dosłownie! Jakie widoki lubisz najbardziej?

Z góry wszystko prezentuje się lepiej. Lubimy patrzeć na panoramę miasta z wysokości i marzymy o tym, żeby zamieszkać kiedyś na najwyższym piętrze drapacza chmur. Dlaczego? Ponieważ taka perspektywa kojarzy się z wolnością i nieograniczonymi możliwościami. Wybierając miejsce, w którym spędzisz wakacje, pomyśl o hotelach, których okolica zapiera dech w piersiach. Opowiadamy, jak wygląda świat, kiedy patrzysz z dachów hoteli w Polsce, Francji, Anglii, Grecji, Indiach i Egipcie.

Novotel Warszawa Centrum

Na początek znany wszystkim Warszawiakom Novotel znajdujący się w samym centrum miasta. Wyobrażasz sobie Śródmieście bez tego charakterystycznego budynku? Oczywiście, że nie! Widok z dachu przekona każdego, jak pięknym miastem jest stolica. Obserwator zobaczy przede wszystkim Pałac Kultury i Nauki, odnowiony Dworzec Centralny oraz najsłynniejsze centrum handlowe w Polsce – Złote Tarasy. Śmiało można powiedzieć, że hotel jest świadkiem intensywnego miejskiego życia, którego energia pulsuje na skrzyżowaniu ulicy Marszałkowskiej z Alejami Jerozolimskimi.

Novotel Paris Bercy

Paryż to miejsce, które trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Klimat tego miasta jest po prostu niesamowity, a zakochani od lat spędzają tam romantyczne weekendy. Paryski Novotel umiejscowiono na Rue de Bercy. To właśnie tę okolicę widać z dachu hotelu. Miłośnicy francuskich klimatów będą zachwyceni. Urocze kamienice, małe sklepy, ale też postęp i nowoczesność. Zatrzymując się w tym hotelu, poznasz esencję Paryża. Możesz też przejechać się miejskim metrem – przy ulicy Bercy znajduje się stacja o tej samej nazwie.

Sofitel Athens Airport

Ateny przyciągają nie tylko pięknymi widokami, lecz także fascynującą historią. Turyści z oczarowaniem podróżują do miejsca, o którym uczyli się na lekcjach historii. Hotel Sofitel znajduje się w bardzo bliskim sąsiedztwie lotniska, co stanowi duże udogodnienie dla podróżujących. Widok z okna jest jednak tak zjawiskowy, że łatwo można zapomnieć o tym specyficznym otoczeniu. W tle rysują się góry i piękne, idealnie błękitne niebo – czy możesz wyobrazić sobie bardziej wakacyjną atmosferę?

Novotel London Tower Bridge

Następny przystanek? Londyn! Novotel London Tower Bridge zaprasza wszystkich, którzy kochają angielską atmosferę oraz… mosty. Dlaczego? Z dachu zobaczysz najsłynniejszy most zwodzony w tym mieście – Tower Bridge. Co poza tym? Katedra św. Pawła, czyli jeden z najbardziej znanych kościołów anglikańskich w Londynie. Warto wspomnieć, że dzielnica City, w której położony jest hotel, to biznesowe centrum stolicy. Panorama obejmuje też nowoczesne biurowce i zachęca oryginalnymi rozwiązaniami architektonicznymi.

Pavillon Winter Luxor

Marzysz o podróży poza Europę? Nie ma problemu. Pavillon Winter Luxury to piękny hotel położony w gorącym Egipcie. Zieleń, palmy, egzotyka – miłośnicy takich klimatów będą w siódmym niebie. Kto jeszcze nie czuje się przekonany, niech wie, że hotel położony jest nad brzegiem rzeki Nil. Widok z dachu tego miejsca po prostu zapiera dech w piersiach. Na dole rozciągają się ogrody, które zachęcają turystów do leniwego wypoczynku. Czuj się zaproszony!

Novotel Chennai Sipcot

Indie to coraz częstsza wakacyjna destynacja. Przyciągają tajemniczym klimatem, możliwością poznania kultury odmiennej niż europejska, jak również pysznym jedzeniem. Novotel Chenai Sipcot to nowoczesny hotel, który z całą pewnością sprawi, że wizytę w tym fascynującym kraju będziesz wspominać jeszcze lepiej. Wspinaczka na dach budynku daje szansę, by zostać świadkiem pięknego zachodu słońca – podobno w tym kraju są one wyjątkowo efektowne. Spojrzenie z góry na miasto tak kolorowe jak Madras (bo właśnie tam znajduje się hotel) to wrażenie, którego nie sposób porównać do czegokolwiek innego.

To tylko kilka z miejsc, które można zwiedzić, wybierając jeden z hoteli sieci Accor Hotels. Wakacje są tylko raz w roku – zaplanuj je tak, żeby cieszyć się każdym dniem pobytu. 

Accor Hotels