Najważniejsze wydarzenie golfowe roku: finałowy turniej Pro-Am Championship

Najważniejsze wydarzenie golfowe roku: finałowy turniej Pro-Am Championship nf.pl

Już w sobotę poznamy najlepszych golfistów cyklu Armada Deutche Bank Pro-Am Tour 2007 Najważniejszy turniej roku – Pro-Am Championship rozegra się między 20-22 września na podwarszawskim polu golfowym First Warsaw Golf&Country Club w Rajszewie. Do finałowej rozgrywki zakwalifikowało się 40 zawodników z kategorii PRO (zawodowcy) i NON-AM z klasyfikacji generalnej oraz 84 najlepszych w Polsce amatorów wyłonionych podczas 5 turniejów z cyklu Armada Deutche Bank Pro-Am Tour. Ceremonię wręczenia pucharów poprzedzi spektakularny pokaz mistrza świata w Trick Shot Show 2005 – Paula Barringtona. Cykl Pro-Am Tour to najbardziej prestiżowy turniej ligi zawodowo-amatorskiej w Polsce. Jako jedyny w Polsce został uznany przez światową organizację PGA (Professional Golfer`s Association), zrzeszającą graczy zawodowych i trenerów. Tradycyjnie miejscem finałowych rozrywek jest pole golfowe w Rajszewie, na które przybywają pasjonaci golfa, dziennikarze oraz grające w golfa celebrities. Na telebimach z bezpośrednim przekazem goście mogą obserwować zawodników oraz ich aktualne wyniki, a poczynania golfistów na 18. dołku w barwny i obfitujący w ciekawostki sposób komentuje dziennikarz sportowy i amator golfa, a także honorowy członek Polskiego Związku Golfa - senator Andrzej Person. Ubiegłoroczny turniej zgromadził ok. 1000 kibiców, co na polskich polach golfowych jest dość spektakularnym widokiem. Wśród nich znaleźli się m.in. Otylia Jędrzejczak, Mateusz Kusznierewicz, Andrzej Strzelecki, Grażyna Wolszczak czy Tadeusz Drozda. Na tegoroczny finał swój udział zapowiedziało wielu znamienitych gości ze świata biznesu, sportu i rozrywki. Po ogłoszeniu wyników zagra legenda polskiego rocka - zespół Perfect. Ramowy program turnieju Pro-Am Championship:
  • 20 września /czwartek/ – runda treningowa
  • 21 września /piątek/ – turniej
  • 22 września /sobota/ – turniej – finał; dzień eventowy
8.00 - Rozpoczęcie turnieju /bez publiczności/ 14.00 – 16.00 Akademia Golfa dla gości 15.45 – 16.30 Kibicowanie na 18. dołku / na żywo komentuje Andrzej Person/ 16.30 – 17.00 Trick Shot Show 17.30 – 18.00 Ogłoszenie wyników i ceremonia wręczenia nagród 18.00 – 19.30 Koncert zespołu Perfect Miejsce turnieju:

First Warsaw Golf & Country Club Rajszew 70, 05-110 Jabłonna tel. (0 22) 782 45 55 www.warsawgolf.pl

Zasady kwalifikacji do Pro-Am Championship: Kryteria uczestnictwa dla Pro i zawodników non-am 40 najlepszych Pro i zawodników non-am z klasyfikacji generalnej Kryteria uczestnictwa dla amatorów 10 najlepszych amatorów wyłonionych z każdego turnieju w klasyfikacji brutto, 3 najlepszych amatorów wyłonionych z każdego turnieju w klasyfikacji netto Pozostali amatorzy wg miejsca w klasyfikacji generalnej brutto. Lista finalistów dostępna jest na stronie www.proamtour.pl
Organizator turnieju: Turnieje z cyklu Pro-Am Tour są organizowane przez firmę Golf24 z siedzibą we Wrocławiu. Golf24 jest jedynym oficjalnym partnerem PGA Polska (Professional Golfer`s Association), światowej organizacji zrzeszającej zawodowych graczy i trenerów, oraz jedynym w kraju podmiotem, któremu przyznano licencję do organizacji w Polsce w maju 2008 roku turnieju golfa zawodowego mężczyzn z cyklu European Challenge Tour. Jako promotor golfa wydaje czasopismo „Golf24 Magazine” oraz portal www.golf24.pl. Z początkiem czerwca Golf24 wraz z PGA Polska uruchomiły ogólnopolski program promocji golfa wśród kadry menedżerskiej (www.playgolf.pl), który pozwala na bezpłatne rozpoczęcie przygody z golfem.

Fama PR