NCBIR pomoże wypłynąć innowatorom na szerokie wody

NCBIR pomoże wypłynąć innowatorom na szerokie wody nf.pl

Dziś startuje program wsparcia innowacyjnych firm MSP, które przez towary i usługi chcą konkurować na rynku globalnym - informuje Puls Biznesu.


Jak uzyskać dostęp do światowych rynków" Na pewno pomogą w tym dotacje i znalezienie zagranicznych inwestorów, którzy pomagają innowacyjnym firmom wpłynąć na szerokie wody. Tego typu wsparcie umożliwia w swoim najnowszym pilotażowym programie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR). W przedsięwzięciu pod nazwą Go Global. Pl innowacyjne mikro-, małe i średnie firmy zyskają zagranicznych partnerów i dofinansowanie na rozwój. Do wzięcia jest łącznie 10 mln zł, a każdy przedsiębiorca może dostać 200 tys. zł. Warunek - wsparcie jest kierowane do firm, które powstały nie wcześniej niż w 2009 r.


- Zakładamy dofinansowanie projektów 50 firm. Otrzymają one dofinansowanie kosztów przygotowania strategii wejścia na rynki światowe i dopasowania innowacji do wymagań tego typu rynków. Dotacje pójdą także na rozwój i weryfikację strategii w relacjach z potencjalnymi inwestorami - mówi prof. Krzysztof Jan Kurzydłowski, dyrektor NCBiR.

Puls Biznesu