Nowa siedziba Nokia Siemens Networks

Nowa siedziba Nokia Siemens Networks nf.pl

Nokia Siemens Networks oficjalnie inauguruje nową siedzibę swojego Development Center (Centrum Rozwoju) we Wrocławiu. 1200 inżynierów zajmuje się tu badaniami i rozwojem nowych technologii telekomunikacyjnych oraz tworzeniem światowych standardów sieci nowych generacji.

Nowe biuro, zlokalizowane w budynku Bema Plaza, będzie stopniowo rozwijane, by do końca roku 2010 pomieścić ok. 900 pracowników. Jest to już trzecia lokalizacja Nokia Siemens Networks we Wrocławiu, co potwierdza szybki rozwój Centrum.

- „Nowa siedziba usytuowana we Wrocławiu podkreśla mocny związek Nokia Siemens Networks z Polską. Dowodzi także, że nasze działania przyczyniają się do pomyślnego rozwoju firmy” - powiedział Mika Vehvilainen, Chief Operating Officer w Nokia Siemens Networks. „Nasi pracownicy we Wrocławiu są częścią globalnej sieci badawczo-rozwojowej firmy. Pomagają tworzyć rozwiązania dla dzisiejszych sieci mobilnych oraz następnej generacji mobilnego dostępu do szerokopasmowego Internetu, jak Long Term Evolution. Cieszę się, że mogę wziąć udział w  uroczystości otwarcia nowej siedziby, która oznacza dalsze wzmocnienie naszych możliwości badawczo-rozwojowych w Polsce oraz podkreśla doświadczenie i kompetencje polskich inżynierów tworzących rozwiązania dla dobra naszych klientów na całym świecie”.

Od momentu połączenia działów sieciowych firm Nokia i Siemens w kwietniu 2007 roku, zatrudnienie we wrocławskim Centrum wzrosło z 600 do 1200 osób obecnie, a Centrum stało się największą jednostką badawczo-rozwojową w branży telekomunikacyjnej w Polsce i jednym z największych pracodawców na Dolnym Śląsku.

- „Jesteśmy dumni, że wrocławskie Centrum rozwija się tak szybko. Kilka miesięcy temu ogłosiliśmy plany dalszego rozwoju i dziś możemy je potwierdzić: do końca 2010 roku planujemy zatrudnić ok. 400 nowych pracowników” - powiedział Guenter Zwickl, szef Development Center.

Nokia Siemens Networks Sp. z o.o.