Opcja dla nieostrożnych. Przed czym chroni ubezpieczenie wyświetlacza telefonu?

Opcja dla nieostrożnych. Przed czym chroni ubezpieczenie wyświetlacza telefonu? stłuczony wyświetlacz

Posiadasz smartfona? pewnie doskonale wiesz, jak bardzo jest to delikatne urządzenie. Wystarczy naprawdę chwila nieuwagi, aby pożegnać się z telefonem na dłuższy czas.Ponadto koszty serwisu mogą być naprawdę wysokie, dlatego lepiej się zabezpieczyć.

 

Jak wykupić ubezpieczenie wyświetlacza telefonu?

Polisę bez najmniejszego kłopotu możesz kupić, nie wychodząc z domu, przez wygodną aplikację.

Wystarczy, że zainstalujesz ją na swoim telefonie. Następnie zmażesz widoczny obrazek, ustawisz telefon przed lustrem i wykonasz kilka zdjęć.

Kolejny krok to podanie Twoich danych, akceptacja regulaminu i płatność. Możesz  jej dokonać przez system  Pay-U. Po weryfikacji czy ekran Twojego smartfona nie jest rozbity, TU Europa zawrze z Tobą polisę w ciągu 24 godzin. To naprawdę proste i oszczędza mnóstwo czasu.

Nie musisz iść do agenta, przechodzić całej skomplikowanej procedury. Tu wszystko otrzymasz za pomocą kilku ruchów palca.

Umowa obowiązuje przez 12 miesięcy. Zaś możesz od niej odstąpić w ciągu 30 dni od dnia otrzymania informacji o zawarciu polisy. Co ważne, jeśli wymienisz swój dotychczasowy telefon, ubezpieczenie nadal trwa. To bardzo korzystne rozwiązanie, przemawiające na korzyść omawianej polisy.

Przed czym chroni polisa?

Wykupując ubezpieczenie w Towarzystwie Ubezpieczeń Europa skutecznie chronisz swój wyświetlacz przed kłopotami związanymi z uszkodzeniem, czyli najczęściej występującą usterką.

Co ważne, ubezpieczyć możesz zarówno nowy, jak również używany sprzęt.

Polisą objęte są takie zdarzenia jak rozbicie, stłuczenie, a także zniszczenie wyświetlacza, które skutkuje brakiem działania ekranu lub jego nieprawidłowym funkcjonowaniem.

Wyobraź sobie, ze idziesz spokojnie chodnikiem. Nagle zostajesz potrącony przez spieszącego się do autobusu przechodnia. Telefon wypada Ci z ręki i wyświetlacz rozbija się w drobny mak. Smartfon przestaje działać, a Ty nie masz kontaktu ze światem. W takim przypadku zadziała ubezpieczenie.

Na ochronę ubezpieczeniową możesz liczyć w sytuacji każdego przypadkowego uszkodzenia wyświetlacza, którego nie możesz przewidzieć i uniknąć.

Zaistniałą szkodę możesz zgłosić na kilka sposobów. Dzwoniąc na specjalną infolinię, składając zawiadomienie pisemnie drogą tradycyjną lub elektroniczną bądź przez dedykowany formularz na stronie internetowej.

Więcej informacji na temat ubezpieczenia znajdziesz na: https://tueuropa.pl/ubezpieczenie-wyswietlacza-telefonu-screenity.htm.   

Kiedy ubezpieczenie wyświetlacza telefonu nie zadziała?

Niestety, tak jak w każdym ubezpieczeniu, także i tu musisz liczyć się z pewnymi wyłączeniami, w których nie jesteś objęty ochroną ubezpieczyciela.

W przypadku Towarzystwa Ubezpieczeń Europa nie możesz liczyć na polisę w sytuacji, kiedy:

  • użyłeś telefonu do działań przestępczych,
  • korzystałeś ze smartfona niezgodnie z instrukcją,
  • uszkodziłeś telefon w wyniku działań wojennych, wybuchów, eksperymentów,
  • Twój smartfon zniszczyły gryzonie lub przewoźnik (jeśli przewoziłeś aparat nie w bagażu podręcznym),
  • oddałeś telefon do naprawy nieuprawnionemu serwisowi,
  • smartfon uległ uszkodzeniu wskutek działania czynników chemicznych lub termicznych.

Podobnie uszkodzenia estetyczne, choć mogą być kłopotliwe, nie wpływają na funkcjonowanie telefonu. Nie podlegają więc ochronie ubezpieczeniowej.

Ponadto ubezpieczenie swoim zakresem nie obejmuje naturalnie zużywających się elementów, szkód spowodowanych umyślnym działaniem lub rażącym zaniedbaniem z Twojej strony.

Zatem nie uzyskasz odszkodowania, jeśli np. miałeś niezbyt przyjemną rozmowę z szefem i ze złości cisnąłeś telefonem o podłogę..

Jakie są korzyści z ubezpieczenia ekranu smartfona?

 Wykupienie polisy ubezpieczenia wyświetlacza będzie znacznie lepszym rozwiązaniem niż zakup ubezpieczenia całego telefonu. Przede wszystkim takie ubezpieczenie będzie tańsze, a ponadto chroni Cię w przypadku najczęściej występujących szkód. A musisz wiedzieć, że aż 8 na 10 przypadków uszkodzenia telefonu dotyczy właśnie ekranu. Zatem zakup całościowego ubezpieczenia telefonu mija się z celem.

Ponadto ubezpieczenie ekranu smartfona jest co prawda niewidzialną, ale znacznie skuteczniejszą barierą ochronną niż obudowa telefonu. Ta nigdy w pełni nie zniweluje ewentualnych szkód powstałych np. wskutek upadku Twojego aparatu telefonicznego.

Stąd jak widzisz najbardziej opłaca się kupić ubezpieczenie wyświetlacza telefonu. Chroni ekran Twojego smartfona na wypadek pęknięcia lub stłuczenia, czyli najczęściej występujących usterek.

Co więcej, to także bardzo komfortowe rozwiązanie. Możesz liczyć nie tylko na usługę door to door, dzięki czemu nie musisz martwić się o kuriera oraz serwis, ale również wygodne i niskie raty. Jak już wiesz, samą polisę możesz wykupić przez specjalną aplikację, bez potrzeby wychodzenia z domu.

Ponadto nie zapomnij o wysokiej sumie ubezpieczenia, wynoszącej aż 1000 złotych. W zdecydowanej większości napraw jest to kwota w zupełności wystarczająca. Zatem nie musisz obawiać się o swoją kieszeń.