Piwo i papierosy od teraz z paragonem

Piwo i papierosy od teraz z paragonem nf.pl

Od 1 listopada każdy klient kupujący alkohol bądź wyroby tytoniowe otrzyma dowód zakupu. Towary te dołączyły do produktów, których sprzedaż trzeba ująć w kasie fiskalnej niezależnie od wysokości obrotów sprzedawcy – czytamy w “Rzeczpospolitej”.

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie kas fiskalnych, pewne czynności są zwolnione z ewidencjonowania. Paragonu nie muszą dzięki temu wystawiać np. prawnicy, księgowi, lekarze, firmy kurierskie i sprzątające. Od 1 listopada odnośnie niektórych czynności wymienionych w katalogu pojawia się nowy warunek: podatnik za każdą usługę wystawi fakturę. Wymóg ten będzie obowiązywał m.in. wobec osób wynajmujących mieszkania na własny rachunek.

Minister finansów stopniowo ogranicza listę czynności zwolnionych z obowiązku ewidencjonowania. Wydłuża się za to lista czynności, które na kasie fiskalnej muszą być ujęte, niezależnie od wysokości sprzedaży dla klientów detalicznych.

Od 1 listopada wykaz ten wydłuża się o dostawę wyrobów tytoniowych, napojów alkoholowych o zawartości alkoholu powyżej 1,2 proc. oraz napojów alkoholowych stanowiących mieszaninę piwa i napojów bezalkoholowych o zawartości alkoholu przekraczającej 0,5 proc.

Więcej w “Rzeczpospolitej”, w artykule Konrada Piłata “Piwo i papierosy teraz sprzedajemy z paragonem”.

Źródło:inwestycje.pl, rp.pl


PRESS-SERVICE Monitoring Mediów