Planujesz zakup mieszkania? Zapytaj o te 10 rzeczy

Planujesz zakup mieszkania? Zapytaj o te 10 rzeczy nf.pl

Pierwotny rynek mieszkaniowy oferuje obecnie wiele interesujących możliwości. Jednak każdy z nas kieruje się podczas poszukiwań wymarzonego mieszkania indywidualnymi preferencjami. Czy rzeczywiście są one tak zupełnie indywidualne?

Otóż okazuje się, ze podczas poszukiwań nowego lokum najczęściej zwracamy uwagę na 10 podstawowych, niezmiennych rzeczy. Jeśli i Ty poszukujesz właśnie mieszkania, zapytaj dewelopera o kilka kwestii.

1.Lokalizacja

Lokalizacja wydaje się być kwestią oczywistą. Jednak poza samym usytuowaniem bloku i całego osiedla w przestrzeni miasta, potencjalni nabywcy najczęściej dopytują o najbliższą okolicę. Jaka infrastruktura towarzyszy danej lokalizacji? Co znajduje się w najbliższym sąsiedztwie? Jaka jest odległość do przystanków komunikacji miejskiej? Ty także dopytaj o te kwestie wybierając swoje nowe lokum.

Nie jest tajemnicą, że największym zainteresowaniem cieszą się te nieruchomości, które poza dogodną lokalizacją oferują także ciekawe i funkcjonalne sąsiedztwo. Taką ofertę proponuje np. warszawski deweloper na apm-development.com.pl/.

2.Miejsca postojowe

A dokładnie stosunek ich ilości do liczby mieszkań. Jeśli jesteś posiadaczem samochodu, z pewnością kwestia dostępności miejsc do parkowania będzie dla Ciebie kluczowa.

3.Media

Jaki typ systemu ogrzewania Cię interesuje? Czy w Twoich preferencjach mieszkaniowych znajduje się instalacja gazowa? Infrastruktura mediów konkretnej nieruchomości powinna stanowić kolejny temat Twoich pytań.

4.Możliwość wjazdu pojazdem z LPG do garażu podziemnego

Wiele osób bagatelizuje tę kwestię. A konsekwencje niezastosowania się do obowiązującego zakazu mogą być naprawdę poważne i kosztowne.

5.Środki zapewniające większe bezpieczeństwo mieszkańców

Chodzi tutaj między innymi o takie kwestie, jak ogrodzenie osiedla, czy też monitoring. Dzisiejsze nowoczesne osiedla zapewniają tego rodzaju udogodnienia praktycznie w standardowej ofercie, jednak na rynku można spotkać różnorodne rozwiązania, odpowiadające różnym preferencjom przyszłych mieszkańców. Zastanów się, na jakim rozwiązaniu Tobie zależy i dopytaj o nie dewelopera.

6.Natężenie i źródła hałasu

Zapytaj w jakiej odległości od nieruchomości znajdują się na przykład większe zakłady przemysłowe lub tory kolejowe. Może bowiem okazać się, że dany rodzaj hałasu i jego natężenie będą dla Ciebie zbyt uciążliwe w momencie, gdy otworzysz okno.

7.Funkcjonalnośc mieszkania

Sprawdź, jaki układ posiadają oferowane mieszkania. Czy jest on wystarczająco funkcjonalny? Czasem mieszkanie dysponujące nawet niewielkim metrażem może okazać się bardzo praktyczne i wygodne w użytkowaniu. Wiele zależy właśnie od jego układu.

8.Przestrzeń między blokami

Jak duża jest odległość między blokami na osiedlu, które Cię interesuje? Jeśli nie chcesz patrzeć w czyjeś okna, przed zakupem wypytaj o te kwestię dewelopera i prześledź przestrzenny plan zagospodarowania pobliskiej okolicy.

9.Sąsiadująca zabudowa

Pamiętaj, że niezabudowana sąsiednia działka i piękny zielony widok z okna mogą być jedynie chwilowym luksusem. Tak naprawdę niewiele jest obecnie miejsc dysponujących takimi rozwiązaniami. Warto jednak i o te kwestie szczegółowo dopytać.

10.Ilość mieszkań na piętrze

Chodzi tutaj i o bezpośrednie sąsiedztwo konkretnego mieszkania, jak i to, ile mieszkań obsługuje jedna winda. To wpływa zasadniczo na czas oczekiwania na windę oraz długość podróżowania nią.