Powiększenie floty – zalety CFM

Powiększenie floty – zalety CFM © Minerva Studio - Fotolia.com

Rozbudowa floty firmowych samochodów oznacza spore wydatki. Koszty zakupu i eksploatacji aut można jednak znacząco zmniejszyć – wystarczy skorzystać z wynajmu długoterminowego.

Wydatki związane z poszerzeniem floty nie ograniczają się jedynie do zakupu samochodów. Przedsiębiorca musi bowiem uwzględnić również koszty ich serwisowania, a w razie dłuższego pobytu któregoś z aut w warsztacie – wypożyczenie samochodu zastępczego. To wszystko może nie tylko poważnie nadszarpnąć firmowy budżet, ale też spowodować problemy na gruncie logistyki. Jak ich uniknąć? Strzałem w dziesiątkę okaże się skorzystanie z oferty wypożyczalni aut.

Oszczędności bez ryzyka straty

Szukający oszczędności przedsiębiorcy wynajmem firmowych samochodów będą zainteresowani przede wszystkim ze względu na korzyści fiskalne. Ponoszone w związku z tym opłaty można bowiem uznać za koszty uzyskania przychodu i odpisać je od podatku. Wynajmując samochody dla firmy, nie musimy też martwić się spadkiem jego wartości po kilku latach użytkowania. Po wygaśnięciu umowy ewentualną sprzedażą starych aut zajmie się wypożyczalnia – my możemy zająć się prowadzeniem biznesu.

Formalności ograniczone do minimum

Utrzymując własną flotę, musimy dopełnić wielu formalności. Ubezpieczenie, serwisy i bieżące naprawy, sezonowe wymiany opon i inne – to wszystko wiąże się z koniecznością rozliczenia stosu faktur każdego miesiąca. Długoterminowy wynajem firmowych samochodów znacznie usprawnia prowadzenie księgowości, bo zamiast kilkunastu faktur, na nasze biurko trafia tylko jeden dokument. Rozliczenia z wypożyczalnią nie zajmują dużo czasu, a przedsiębiorca może poświęcić się sprawom ważniejszym dla jego firmy.

Naprawa? To nie nasz problem

W przypadku awarii własnego auta, to my ponosimy wszystkie koszty związane z jego naprawą. Wizyta w serwisie zwykle oznacza jeszcze dodatkowe straty, bo na jej czas musimy zapewnić sobie samochód zastępczy. Na szczęście przedsiębiorcy korzystający z usług wypożyczalni nie muszą się tym martwić. Klienci jednej z największej firm z segmentu CFM, www.car-way.pl, mogą liczyć na pomoc w nagłych przypadkach i bieżące usuwanie drobnych usterek. Kiedy auto będzie wymagało dłuższego okresu naprawy w warsztacie, wypożyczalnia udostępni nam pojazd zastępczy. A to wszystko w ramach jednego abonamentu.

.