Poznaj 5 zasad bezpiecznego pożyczania przez internet

Poznaj 5 zasad bezpiecznego pożyczania przez internet chwiluj.pl

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych środków, możesz wybierać wśród ofert różnych instytucji finansowych. Poznaj kilka podstawowych zasad bezpiecznego pożyczania. Stosując się do poniższych wskazówek, unikniesz kłopotów ze spłatą zobowiązania.

Zasada pierwsza – sprecyzuj, jakim produktem jesteś zainteresowany


Pożyczka czy może kredyt – czego potrzebujesz? Jeżeli interesuje Cię kredyt na samochód lub mieszkanie, pozostaje Ci udać się do banku. Chcesz pożyczyć niewielką kwotę na pilny wydatek? Zainteresuj się ofertami firm pożyczkowych. Pożyczając po raz pierwszy, możesz liczyć na bardzo atrakcyjną ofertę w postaci pożyczki za 0 zł – będziesz musiał oddać dokładnie tyle, ile pożyczyłeś.

Lista darmowych pożyczek jest dostępna na stronie internetowej twojapierwszachwilowka.pl. Na portalu znajdziesz także wszystkie podstawowe informacje, które pozwolą Ci na szybkie porównanie ofert.

Zasada druga – porównaj oferty i wybierz najlepszą


Niskie oprocentowanie czy brak prowizji nie jest równoznaczny z tym, że oferta jest najlepsza. Jeżeli pieniędzy potrzebujesz pilnie, równie istotne będą: to, jak szybko firma rozstrzygnie wniosek o pożyczkę i jak szybko środki zostaną zaksięgowane na Twoim rachunku bankowym.

Aby wybrać najkorzystniejszą ofertę, wcale nie musisz zapoznawać się informacjami publikowanymi na stronach internetowych poszczególnych pożyczkodawców. Na portalu Chwiluj znajdziesz szczegółowe porównanie ofert pożyczek. Obok każdej firmy znajdziesz pulę najważniejszych informacji. Dzięki temu szybko porównasz produkty i zdecydujesz, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Zasada trzecia – sprawdź pożyczkodawcę lub kredytodawcę


W mediach co pewien czas pojawiają się informacje o firmach pożyczkowych, które pobierały opłaty za udzielenie pożyczki i nie wypłacały środków. Aby uniknąć takich problemów, wystarczy upewnić się, że wybrany pożyczkodawca jest solidny. Świadczą o tym m.in.:

  • przynależność firmy pożyczkowej do Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych (PZIP), czyli organizacji branżowej, która zrzesza jedynie uczciwych i rzetelnych pożyczkodawców,
  • opinie klientów – te łatwo możesz sprawdzić z pomocą serwisu MoneyStore,
  • nagrody i wyróżnienia przyznane firmie – informacje o nich również znajdziesz na stronach internetowych pożyczkodawców.
    Jeżeli masz wątpliwości, zrezygnuj. Aktualnie na rynku działa naprawdę wiele firm pożyczkowych – jest w czym wybierać.

Zasada czwarta – upewnij się, że stać Cię na spłatę pożyczki


Zaciągnięcie pożyczki przez internet trwa zaledwie kilka minut. Pożyczanie online jest proste i szybkie, a formalności są ograniczone do minimum. Prędzej czy później będziesz musiał jednak oddać pożyczone środki, dlatego też tak ważne jest, abyś upewnił się, że będzie Cię na to stać.

Jeżeli wiesz, że możesz mieć problem z oddaniem pieniędzy, zrezygnuj. Darmowa pożyczka będzie bardzo kosztowna, gdy przekroczysz termin jej spłaty. Do tego możesz mieć problemy z otrzymaniem środków w późniejszym terminie, jeżeli informacje o niespłaconych zobowiązaniach zostaną przekazane do jednego z rejestrów dłużników.

Zasada piąta – zanim podpiszesz, zapoznaj się z treścią umowy


Uczciwa firma pożyczkowa nie ma nic do ukrycia, dlatego też da Ci wgląd w szkic umowy. Większość pożyczkodawców na swoich stronach internetowych zamieszcza wzory dokumentów, które klient otrzyma z chwilą zawarcia umowy. Znajdź chwilę, aby zapoznać się z ich treścią. Szczególną uwagę zwróć na to, czy wysokość oprocentowania i prowizji widoczna w materiałach reklamowych jest taka sama jak w zaproponowanej umowie.

Z umowy dowiesz się również, czy będziesz mógł skorzystać z opcji przesunięcia terminu spłaty pożyczki oraz jak wygląda kwestia wcześniej spłaty pożyczki.