Praga Południe – czy warto tam zamieszkać?

Praga Południe – czy warto tam zamieszkać? Praga Południe

Praga Południe to dzielnica wyjątkowa. Dzięki temu, że praktycznie nie została zniszczona podczas II wojny światowej po dziś dzień możemy podziwiać piękne, przedwojenne zabudowy willowe oraz stare uliczki. Klimat, który tu panuje jest szczególny.

Teraźniejszość doskonale miesza się z przeszłością, co widać szczególnie w architekturze. Wspomniane sędziwe budynki sąsiadują z nowoczesnymi biurowcami i minimalistycznymi osiedlami. Przez wiele lat Praga Południe była dzielnicą zapomnianą, pominiętą, ale na szczęście zmieniło się to. Liczne inwestycje, przedsięwzięcia i modernizacje dokonywane w tej części miasta pomagają na nowo odkryć jej blask.

Świetne połączenia komunikacyjne z innymi częściami miasta oraz szybki dojazd do centrum stolicy (wystarczy tylko 15 min!) to kolejne niewątpliwe plusy mieszkania na Pradze Południe. Wiele terenów zielonych, rekreacyjnych, parków, skwerów czy bliskość Jeziora Gocławskiego sprawia, że Praga Południe jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Coraz więcej ludzi jest zafascynowanych tą dzielnicą, dostrzega jej zalety i to tutaj szuka swoich czterech kątów. Może jednym z nich będziesz też Ty?

Stworzone przez Dom Development Osiedle Saska jest świetną opcją. W listopadzie 2017 roku jego budowa została zakończona. To osiedle zlokalizowane jest na Saskiej Kępie przy ulicy Bora-Komorowskiego. Sąsiaduje ono z niezwykle urokliwą ulicą Francuską znaną z klimatycznych kawiarni, restauracji i pięknych przedwojennych budynków. Dzięki takiemu usytuowaniu Saską można nazwać enklawą zieleni i harmonii położoną tuż przy samym centrum miasta.

Osiedle Saska oferuje mieszkania posiadające od 2 do 5 pokoi, z metrażem od 50 do niemal 113 m2, które charakteryzują się funkcjonalnością, przestrzennością oraz dobrym nasłonecznieniem. Każde z mieszkań posiada duże, przeszkolone okna oraz balkony. Osiedle składa się z ośmiu niewielkich pięciopiętrowych budynków, które zostały stworzone ze smakiem. Cechuje je minimalizm, nowoczesność oraz wykorzystanie trendów obecnych w światowej architekturze. Części wspólne osiedla także wykończono w sposób precyzyjny i harmonijny. A wewnętrzne dziedzińce z różnorodną roślinnością niewątpliwie będą zapewniać należyte poczucie estetyki każdemu odwiedzającemu to miejsce.  Mieszkańcom zostaną także udostępnione parkingi naziemne i podziemne.

Obecnie tworzone jest nowe Osiedle Forma na Pradze również przez Dom Development. Pierwszy etap osiedla zostanie ukończony we wrześniu 2018. Znajduje się znacznie bliżej Pragi niż Osiedle Saska, a przy tym oferuje bardzo dobrą komunikację do centrum Warszawy (w 10 minut do centrum). Osiedle znajduje się obok jednej z ważniejszych tras w Warszawie, czyli ulicy Ostrobramskiej. Bardzo blisko znajduje się tętniące życiem centrum miasta, a w sąsiedztwie znajduje się Gocław i Saska Kępa. Więcej informacji o tej nowej inwestycji na Pradze Południe znajdziesz tutaj.

Saska jest doskonałym miejscem do zamieszkania dla każdego. Rodziny z dziećmi odnajdą radość w spacerach wokół Jeziora Gocławskiego, docenią bliskość sklepów, centrów handlowych, restauracji, szkół czy przedszkoli. Indywidualiści będą mogli spędzać czas na odkrywaniu sztuki w muzeach lub teatrach, kontemplować przy dobrej kawie w jednej z kawiarni na ulicy Francuskiej czy spotykać się ze znajomymi w nastrojowych miejscach. Zaś świetne i szybkie połączenia komunikacyjne z innymi częściami miasta pozwolą w łatwy sposób dotrzeć do pracy czy szkoły.  Może Osiedle Saska stanie się też Twoim miejscem na Ziemi?