Przedszkola firmowe – czy faktycznie czeka nas boom na tego typu placówki?

Przedszkola firmowe – czy faktycznie czeka nas boom na tego typu placówki? nf.pl

25 września ruszyło pierwsze w Polsce badanie dotyczące przedszkoli firmowych.

Wydawnictwo Wolters Kluwer Polska i redakcja Serwisu HR wraz z firmą Femmeritum, specjalizującą się w doradztwie w zakresie równowagi praca-życie, oraz serwisem społecznościowym GoldenLine organizuje badanie dotyczące problematyki zakładania i funkcjonowania firmowych przedszkoli.

Celem badania jest poznanie m.in. szans i zagrożeń oraz potrzeb i oczekiwań, jakie istnieją w tym obszarze wśród podmiotów zainteresowanych tematem: rodziców i pracowników, pracodawców (działy personalne), kuratoriów oświaty, dyrektorów przedszkoli i jednostek samorządu terytorialnego.

Czy firmy w Polsce są gotowe na dodatkowe inwestycje? Czy rodzice chcieliby posyłać swoje dzieci do placówek zakładanych przez ich pracodawców? Czy nie będą się obawiać, że w ten sposób przełożony będzie oczekiwał od nich większej dyspozycyjności? Czy przypadkiem konflikty wśród dzieci nie pogorszą relacji między rodzicami w pracy?

Co tak naprawdę stanowi największą trudność przy zakładaniu takiej placówki – znalezienie odpowiedniej lokalizacji? brak takiej wiedzy w firmach? wysokie koszty inwestycji? czy niechęć pracowników do silniejszego wiązania się z pracodawcą? Bo co w sytuacji, gdy rodzic zechce odejść z firmy?

Na te i inne pytania, mamy nadzieję, odpowie powyższe badanie. Do wzięcia w nim udziału zapraszamy przedstawicieli działów personalnych, dyrektorów placówek przedszkolnych publicznych i niepublicznych, kuratoria oświaty, gminy i przede wszystkim pracowników, nie tylko rodziców.

Badanie będzie trwać od 25 września do 15 listopada br. W tym terminie na stronie www.abc.com.pl/przedszkola


będzie dostępnych 5 ankiet, oddzielnie dla każdej z powyższych grup.

Wyniki będą dostępne na stronie www.abc.com.pl/przedszkolaoraz w publikacji Serwis HR po zakończeniu badania. Najważniejsze wnioski zostaną zaprezentowane także podczas tegorocznego Międzynarodowego Kongresu Kadry (24–25 listopada, hotel Hilton w Warszawie).

Dokładniejszych informacji udziela:

redakcja Serwisu HR – Magdalena Połaska, shr@wolterskluwer.pl mpolaska@wolterskluwer.pl