Przyszły urzędnik dowie się, ile zarobi

Przyszły urzędnik dowie się, ile zarobi nf.pl

Powstanie ogólnopolska baza ogłoszeń o wolnych stanowiskach pracy w instytucjach publicznych - informuje Rzeczpospolita.


Każda jednostka sektora publicznego obowiązkowo będzie przesyłała swoje oferty zatrudnienia do urzędu pracy. Takie zmiany przewiduje najnowsza wersja projektu nowelizacji ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy.


- Ułatwi to znalezienie pracy. Obecnie możemy niewiele zaoferować bezrobotnym, bo ofert jest jak na lekarstwo. Mamy 30 tys. bezrobotnych i zaledwie kilkadziesiąt ofert -mówi Dariusz Strzelec z Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu.


PUP upowszechniają bowiem informacje o ofertach dobrowolnie zgłaszanych przez pracodawców. Zasada ta dotyczy także sektora publicznego. W efekcie, aby uzyskać informacje o trwających w nim naborach, trzeba odwiedzać strony internetowe poszczególnych urzędów.


Informacje o naborze na wakaty publiczne instytucje zgłoszą też do bazy internetowej prowadzonej przez ministra pracy. Z tego obowiązku zwolnione będą jedynie te urzędy, które przekazują informacje do Biuletynu Informacji Publicznej Kancelarii Premiera, a zatem objęte ustawą o służbie cywilnej, m.in. ministerstwa i urzędy centralne.

PRESS-SERVICE Monitoring Mediów