Ranking: 10 miejsc najlepszych na wakacje 2016

Ranking: 10 miejsc najlepszych na wakacje 2016 Fotolia

Gdy za oknem panuje zima, zaczynamy marzyć. Śnimy o najbardziej egzotycznych zakątkach świata, odpływamy myślami na piękne plaże… To najlepszy moment, żeby wybrać kierunek tegorocznych wakacji!

10. Cypr

Zacznijmy od ostatniego miejsca na naszej liście, a dokładniej od Cypru. Według mitów i bajań ludowych wyspa jest miejscem narodzin Afrodyty, greckiej bogini piękna i miłości. To tutaj miała się ona wyłonić z morza – i my poczujmy się jak bogowie! W uzyskaniu takiego stanu na pewno pomogą nam łagodny klimat, fantastyczne plaże i śródziemnomorska roślinność, kwitnąca wokół.

9. Maroko

Kolejne miejsce to Maroko – przepiękny afrykański kraj, który zachwyca swoją egzotyką, chociaż od Europy dzieli go… 14 km! Tylko tutaj poczujemy tę magiczną mieszaninę zapachów, smaków i kolorów.

Czym jeszcze urzeknie Cię Maroko? To zależy, w którą stronę najpierw spojrzysz! Z jednej ujrzysz złote piaszczyste plaże Agadiru, z drugiej zaś monumentalne góry Atlasu.

8. Włoskie wyspy

Włochy zawsze były popularnym kierunkiem wakacyjnym – my jednak zamiast Rzymu, Florencji i Wenecji proponujemy na wakacje 2016 włoskie wyspy!

Sycylia przyciąga swoim gorącym sercem, czyli Etną – największym czynnym wulkanem Europy. Każdy zakocha się w tutejszej kuchni, iście włoskiej kawie i winach oraz… deserach. Niemniej zachęcająco wyglądają także tutejsze plaże, ciągnące się kilometrami.

Proponujemy również Sardynię, na której znajdziemy setki urokliwych zatok wraz z plażami. Zresztą nie bez powodu właśnie tutaj przybywają co roku najpopularniejsi celebryci z całego świata. Czeka nas tutaj też spotkanie z nietypową architekturą, która idealnie współgra z piękną naturą tej wyspy.

7. Egipt

Na siódmym miejscu naszego rankingu znalazł się kraj, który wszyscy skojarzą z piramidami, Sfinksem i lekcjami historii w szkole. Egipt – niegdyś królestwo faraonów, dziś każdego turysty kochającego słońce, egzotykę i rafy koralowe. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: możemy zwiedzać, możemy odpoczywać na leżaku lub w spa, możemy jeździć na wielbłądach, a możemy też zanurkować!

6. Wybrzeże Hiszpanii

Kolejne miejsce w naszym rankingu zdobyło hiszpańskie wybrzeże. Ekstraktem Hiszpanii jest Costa del Sol  czyli Wybrzeże Słońca. Niemniej atrakcyjne są jednak Costa de Almeria (czyli Wybrzeże Almerii), Costa Dorada (Złote Wybrzeże), Costa Blanca (Białe Wybrzeże), Costa Brava (Dzikie Wybrzeże) czy Costa de la Luz (Wybrzeże Światła).

Miejscowości i miast mamy tutaj do wyboru, do koloru. Jednak tym, co je wszystkie łączy, jest niesamowita kuchnia, śródziemnomorska kultura i cudownie gorące słońce.

5. Turcja

Pierwszą piątkę otwiera Turcja – kraj, w którym przez lata zakorzeniło się wiele kultur, a efekt możemy podziwiać do dziś. Dowodem na to jest m.in. Efez, czyli najlepiej zachowane miasto starożytne na całym wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Co ważne, branża hotelarska Turcji wyspecjalizowała się w wakacjach rodzinnych: w niemalże każdym hotelu na najmłodszych czekają baseny, atrakcje i animatorzy. Nieco starsi także będą się tutaj świetnie bawić: zwiedzając, poznając, smakując lub… szalejąc w nocnych dyskotekach i klubach!

4. Baleary

Niezwykle atrakcyjną propozycją na wakacje 2016 są Baleary, czyli archipelag u wybrzeży Hiszpanii. By zachęcić do wyjazdu, wystarczy wymienić nazwy tutejszych wysp: Majorka, Minorka, Ibiza, Formentera, Cabrera – i już przed oczami stają nam piękne plaże, rozłożyste palmy i szalone imprezy!

3. Bułgaria

Na ostatnim miejscu naszego podium znalazła się Bułgaria – kraj tak nam bliski, a tak niedoceniany. Niskie ceny, wyśmienita kuchnia, fantastyczne wina… czegóż można chcieć więcej?

Jak się okazuje, w Bułgarii możemy jeszcze zapragnąć ciepłej wody w morzu, piaszczystych i długich plaż oraz tajemniczych miejsc do odkrycia. Całkowicie w gratisie otrzymujemy bałkański folklor i gościnność tutejszych mieszkańców!

wakacje Fotolia

2. Wyspy Kanaryjskie

Na drugim miejscu rankingu znalazły się kolejne wyspy, tym razem Wyspy Szczęśliwe, zwane także Wyspami Kanaryjskimi. Tu każda plaża ma nieco inny kolor – aby się o tym przekonać, trzeba zwiedzić wszystkie! A czasu na to potrzeba niemało, bo archipelag składa się z siedmiu dużych wysp oraz sześciu mniejszych. Najwspanialsze jednak jest to, że każda z nich skrywa inne atrakcje – czy w 2016 roku odkryjesz je wszystkie?

wakacje Fotolia

1.    Wyspy greckie

Pomimo sporej (i bardzo atrakcyjnej!) konkurencji, hitem wakacji 2016 będą jednak wyspy Grecji. Jedną z najbardziej urokliwych jest Zakynthos, znana z przepięknej plaży Navagio, zwanej Zatoką Wraku. Nudy nie zaznamy jednak nigdzie, w końcu Grecja jest kolebką zachodniej cywilizacji i na każdym kroku możemy się o tym przekonać.

Przepiękne widoki, przezroczysta ciepła woda i przepyszne greckie jedzenie – to połączenie to gwarancja najwspanialszego urlopu w życiu!