Ranking agencji nieruchomości

Ranking agencji nieruchomości Gina Sanders - Fotolia

Chcesz skorzystać z pomocy agenta nieruchomości? Zależy Ci na profesjonalnym pośrednictwie w zakupie, sprzedaży lub najmie mieszkania, domu albo działki?

Decydując się na usługi agencji nieruchomości, musisz liczyć się z tym, że są to usługi płatne. Na przykład w przypadku pośrednictwa w najmie mieszkań agencje pobierają wynagrodzenie, które najczęściej jest równowartością jednomiesięcznego czynszu. A skoro płacisz, to wymagaj – wybieraj spośród najlepszych i najszybszych. Tylko które agencje nieruchomości są tymi najbardziej kompetentnymi?

Dzięki uprzejmości agencji CeBRiS z Wrocławia Broker Media przygotował ranking najlepszych agencji nieruchomości z Warszawy, Poznania i Wrocławia. Wiemy, które biura nieruchomości działające na terenie tych trzech miast mają najkrótszy czas reakcji na zapytanie mailowe klienta.

Do kogo zgłosić się w Warszawie?

Warszawa info Broker Media


Infografika nr 1 przedstawia 15 agencji nieruchomości w Warszawie, do których wysłano mailowe zapytanie dotyczące wynajmu nieruchomości. Na tej samej infografice zaznaczono agencje, które odpowiedziały na zapytanie – było ich zaledwie 6. Pozostałych 9 zaspało! Czyli aż 60% agencji nieruchomości z Warszawy w ogóle nie zareagowało, z góry tracąc potencjalnych klientów. Najszybsze reakcje na zapytania klienckie pochodziły od marek sieciowych. Kto odpowiedział jako pierwszy? WGN. Drugie miejsce należy do Home Broker, a trzecie do Emmerson.

Szybkość reakcji na zapytania klientów to jeden z obszarów, które zbadano. Drugim są zachowania sprzedażowe doradców biur nieruchomości, jednakże do tych danych nie mamy dostępu.

Kto nie zawiedzie w Poznaniu? 

Poznań info Broker Media

Drugie miasto, które zostało wzięte na tapetę to Poznań. Tutaj, podobnie jak w Warszawie, mailowe zapytanie wysłano do 15 agencji nieruchomości, odpowiedziało tylko 6 (infografika nr 2). Czyli dokładnie taka sama sytuacja jak powyżej – 60% agencji z góry przekreśliło sobie szansę na zdobycie potencjalnego klienta. Które agencje nawiązały najszybszy kontakt z klientem? Tym razem wygrał Home Broker. Drugie i trzecie miejsce należą kolejno do Handom oraz Astons.

Na kogo można liczyć we  Wrocławiu?

Wrocław info Broker Media


I w końcu Wrocław i tutejsze biura nieruchomości. Na 15 mailowych zapytań odpowiedziało zaledwie 5 agencji (infografika nr 3), czyli jeszcze mniej niż w Warszawie i Poznaniu. 2 na 3 agencje nie zadały sobie najmniejszego trudu, nie spróbowały nawet nawiązać kontaktu z klientem. Którzy agenci zareagowali natomiast na zapytania najszybciej? 1. miejsce – Jot Be, 2. miejsce – WGN, 3. miejsce – Emmerson.

Niekwestionowani liderzy na rynku

Jak widać, niektóre agencje nieruchomości powtórzyły się, co nie pozostaje bez znaczenia. Z przeprowadzonych badań jednoznacznie wynika, że warto postawić  na duże sieciowe marki, takie jak WGN czy Home Broker. Okazuje się bowiem, że właśnie tego typu agencje mogą pochwalić się najwyższymi kompetencjami. Szybkość reakcji na zapytania klientów bardzo często idzie w parze z ich fachową obsługą – zauważa Magdalena Łasak z wrocławskiej agencji reklamowej Broker Media. Stawiając klienta na pierwszym miejscu, agencje WGN  czy Home Broker zdobyły pozycję liderów na rynku, a co za tym idzie – są cenione i chętnie wybierane przez rzesze klientów.

Podobne artykuły:


Broker Media

Dalej

x

21 komentarzy

Nie udało się dodać komentarza, spróbuj ponownie za chwilę

Komentarz powinien być dłuższy niż 5 znaków

Prosze wprowadzić prawidłowy adres e-mail

Nick powinien być dłuższy niż 4 znaki

 • Radek Radek

  Dawno nieaktualny ten ranking połowa tych biur już nie istnieje, z mojej wiedzy Metrohouse,Castle nieruchomości, Focus itd.te jeszcze są ,chyba:)

  2018-07-03 15:36:42

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Kuba Kuba

  Jeśli chodzi o Warszawę to najlepiej się sprawdził Eugeniusz Jaworski. Miałem styczność jeszcze z dwoma innymi agentami ale nie przykładali się tak do sprawy jak on. Generalnie była różnica zarówno w kontakcie, jak i zaangażowaniu. Miszkanie ostatecznie sprzedałem właśnie dzięki niemu dlatego mogę śmiało dalej polecić. Biuro ma w Wilanowie a to jak coś numer do niego 603 195 624

  2018-06-19 11:26:51

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • hary hary

  Lepiej umówić się z dobrymi biurami, zawsze będzie większy zasięg.Ja ostatnio skorzystałem z biura nieruchomości http://www.noble-apartments.pl/ i było bardzo ok.Pozdrawiam i Powodzenia ze sprzedażą!

  2018-04-03 19:31:19

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Kasia Kasia

  Zdecydowanie agencja nieruchomości Locus. Bardzo profesjonalna i miła obsługa. Indywidualne podejście do klienta. Polecam każdemu!

  2016-08-05 19:41:39

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • kortes kortes

  JARTOM nie pobierał od nas prowizji jako od kupującego, a przecież wszystko za nas standardowo załatwiali. Nie każdy pobiera te prowizje - i moim zdaniem tak powinno być. Całkowicie inna kwestia to po prostu standard usług jakie dla nas realizowali.

  2016-07-28 11:23:49

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Kamila Kamila

  Szczerze zdziwiona jestem, że na liście z Wrocławia, nie znalazła się firma Verso Nieruchomości. Znajomi polecili mi tę firmę i sądzę, że lepszej nie można znaleźć. Polecam każdemu!

  2016-03-31 15:22:44

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • kemski kemski

  Mieszkanie w radzyminie na akacjowej alei również kupowałem bezpośrednio od developera. Po co mam płacić agentowi, skoro łatwo można zweryfiować czy agent jest w porządku i niczego nie kombinuje? W tym wypadku właśnie tak to wyglądało.

  2016-03-25 09:31:58

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • kemski kemski

  Wszystko zależy od budżetu, ale uważam, że lepiej postawić na mieszkania pod miastem. Mieszkam na Akacjowej Alei w Radzyminie od ponad roku - mieszkanie kosztowało ponad 4 tysiące za metr. Jestem bardzo zadowolony z lokalizacji, więc zakładam, że inni również. Warszawa kiedyś była ok, ale teraz?

  2016-03-21 09:26:47

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • kemski kemski

  Mieszkanie kupowałem bezpośrednio - w Radzyminie na Akacjowej Alei. I co? Tak bezpieczniej, a fakt, że pod miastem te mieszkania są jednak zdecydowanie tańsze, również robi różnicę. Pomoc biura nieruchomości jest zbedna - tylko wydacie kasę, a efektów zero.

  2016-03-03 09:26:31

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Elka Elka

  Ciekawy ranking jeśli chodzi o Wrocław. Dlaczego nie znalazły się w nim inne dobre biura, których wiele jest na rynku np. Gross Nieruchomości? Nic dziwnego, że ranking wypadł tak źle skoro większość tych biur to sieciówki nastawione na zyski a nie na klienta. Takie badania powinny być przeprowadzone na wielu firmach, a nie tylko tych „popularnych”. Pozdrawiam

  2016-02-29 10:04:02

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • kemski kemski

  Radzymin, Akacjowa Aleja - pod miastem jest dużo łatwiej, lepiej, bardziej atrakcyjnie. Raczej mało kto chce mieszkać w starym budownictwie, tj, w starych blokach. Bo co to za przyjemność?

  2016-02-26 09:34:02

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • marcin marcin

  Ja dzięki firmie okazja znalazłem piękny dom w Milanówku - bardzo rzetelna agencja - dodatkowo nie pobierają jakiś horrendalnych prowizji za pomoc

  2016-02-15 20:39:08

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • moniol moniol

  A ja polecam rynek pierwotny i inwestycje Rezydencja Redłowo właśnie w Gdyni.

  2013-11-21 20:50:03

  Oceniono 1 razy

  1

  Odpisz na ten komentarz

  • Tod Tod

   To Castle jest chyba z Gdyni a Jot-Be z Wrocławia?????

   2015-02-22 22:05:05

   Oceniono 0 razy

   x

   Odpisz na ten komentarz

 • kala kala

  zdecydowanie odradzam biuro 5aleja poznan Aleja wielkopolska67/1 Włascicielka tak nastowiona na kasę i łatwy zysk ze w dniu podpisania akt. not. zapomniała co jest przedmiotem sprzedazy

  2015-02-18 14:32:21

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Artur Artur

  Ja polecam firmę viva-pol w Mrągowie.Jestem bardzo zadowolony z współpracy z tą firmą.Firma prowadzi sprawy klienta od a do z i co jest najważniejsze jest uczciwa i rzetelna.

  2015-02-18 00:13:09

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Zosia Zosia

  Trzeba takie badania robić szerzej, w Poznaniu podobno funkcjonuje 500 biur nieruchomości.Faktycznie dobre biuro to Ptak ,Integra,ale dobre jest też Castle Nieruchomości i Handom.Nawet jak zadzwoniłem z czymś informacyjnie to zawsze pomogą.

  2014-10-14 14:53:11

  Oceniono 2 razy

  1 1
  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Krzysiek Krzysiek

  Jak potrzebujesz szybko sprzedać mieszkanie to dobrze działa serwis inwestycje-wroclaw.pl - maja dobry marketing i sprawną obsługę. Czy miarą jakości biura obsługi jest szybkość odpowiedzi na maila? No chyba nie tym bardziej, że dobry agent jest zawsze w terenie i na spotkaniach. firma jest tak dobra jak jej ludzie i myślę, że klientów interesowałby raczej " Ranking jakości obsługi klienta w firmie niż czas odpowiedzi na maila" ;-)

  2014-10-07 12:43:41

  Oceniono 1 razy

  1
  x

  Odpisz na ten komentarz

 • jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  Z mężem skorzystaliśmy z usług firmy TEMPO http://www.tempo.wroc.pl/ i nie zawiedliśmy się. Są firmą profesjonalną, polecamy gorąco!

  2014-09-27 17:12:26

  Oceniono 1 razy

  1
  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Dorota Poniedziałek Dorota Poniedziałek

  Ciekawe jak wyszłoby porównanie krakowskich agencji nieruchomości :)Polecam Nowak Estate

  2014-09-25 11:55:30

  Oceniono 0 razy

  x

  Odpisz na ten komentarz

 • Linda Linda

  Zdecydowanie odradzam kontakt z agencją Jot-Be we Wrocławiu. Już z samej rozmowy telefonicznej wnoszę ,ze zupełnie nie zależy im na kliencie! Jestem zaskoczona, ale to ich strata :)

  2014-09-02 14:12:49

  Oceniono 2 razy

  1 1
  x

  Odpisz na ten komentarz