Romantyczny salon w angielskiej odsłonie

Romantyczny salon w angielskiej odsłonie Dekoria.pl

Rozważna jak Eleonora Dashwood, a może pełna romantycznych uniesień jak jej siostra Marianna?

Bez względu na to, która postać jest Ci bliższa, z pewnością pamiętasz, jak wyglądały eleganckie salony wielkich dworów z filmu Rozważna i romantyczna opartym na książce pióra Jane Austen. Chciałabyś móc przechadzać się po swoim domu, przypominającym angielskie salony znane z dzieł jednej z największych brytyjskich pisarek? Zobacz, jak stworzyć wnętrze inspirowane angielską stylistyką.

Przypomnij sobie, co zazwyczaj znajdowało się w salonach, w których przebywała uprzedzona Elizabeth Beneth czy dumny pan Darcy. Wygodne sofy, ozdobne firanki i zasłonki ze wzorami z kolorowych kwiatów, a także miękkie dywany – to obowiązkowe elementy ich wystroju. Zastanawiasz się, jak powinny wyglądać i jak je wykorzystać w swoim domu? Zobacz propozycje przygotowane przez Dekoria.pl.

Wygoda i elegancja, czyli romantyczna sofa dla dwojga

Pobierz grafikę Dekoria.pl

Dekoria.pl, sofa Gabrielle jasnobeżowa

Bohaterowie Jane Austen uwielbiali spędzać czas w swoim domach. Organizowali w nich przyjęcia, przyjmowali gości oraz debatowali na temat przyszłości rodziny.  Wszystkie meble w salonie były świadkami nie tylko intymnych rozmów kochanków, ale także wielu intryg. Ich centralnym elementem była wygodna sofa.

We wnętrzach w stylu angielskim jest więc ona niezbędnym elementem. Najlepiej dobrać taką w jasnych kolorach, z bokami wygiętymi w łuk i zaokrąglonymi podłokietnikami. Nada Twojemu salonowi elegancki i przytulny klimat.

 
Pobierz grafikę Dekoria.pl

Dekoria.pl, poszewka dekoracyjna Mona, kolekcja tkanin Londres

Pobierz grafikę Dekoria.pl

Dekoria.pl, poszewka dekoracyjna, kolekcja tkanin Londres

Wybrałaś sofę w klasycznej beżowej lub białej kolorystyce? Udekoruj ją ozdobnymi poduszkami z nadrukiem róż, tulipanów lub innych pięknych kwiatów. Poszewki dekoracyjne od Dekoria.pl mogą być przyozdobione niebieskimi, zielonymi, żółtymi lub czerwonymi wzorami. Wybierz tę, która według Ciebie najbardziej pasuje do całej stylistyki Twojego wnętrza.

Pobierz grafikę Dekoria.pl

Dekoria.pl, aranżacja salonu, kolekcja tkanin Ashley

Miękko i przytulnie, czyli dywan niczym z epoki wiktoriańskiej

Pobierz grafikę Dekoria.pl

Dekoria.pl, dywan Modern Folk Anthracite

Zwyczajem panien i eleganckich dam z przełomu XVIII i XIX wieku było przechadzanie się po pieczołowicie ozdobionych domach i podziwianie ich wystroju. Choć współcześnie zwyczaj ten raczej wyszedł z mody, to nadal warto zaprosić gości do swojego salonu i zapewnić im królewską atmosferę. Jak to zrobić? Zapal świece i rozsiądźcie się wygodnie na… dywanie. Tak, właśnie na dywanie. Leżąc na nim, możecie oglądać film lub po prostu spędzać miło czas. To także doskonałe miejsce na… romantyczną randkę tylko we dwoje. W tym celu idealnie sprawdzi się dywan Modern Folk Anthracite dostępny w ofercie Dekoria.pl.

Pobierz grafikę Dekoria.pl

Dekoria.pl, dywan Cottage Vintage black-fossil grey

Nie jesteś przekonana, czy podłoga to dobre miejsce na spędzanie czasu z przyjaciółmi lub dziećmi? Pamiętasz może, jak w dzieciństwie uwielbiałaś bawić się w swoim pokoju? Zastanów się, co wtedy robiłaś. Rysowałaś arcydzieła, które miały się znaleźć w największych galeriach świata, wycinałaś rzeźby z papieru, które dziś powinny być podziwiane w muzeach. A może z zacięciem budowałaś na środku pokoju namiot i chowałaś się w nim przed całym światem? Najlepsze zabawy organizowane były właśnie na podłodze i miękkich dywanach. Teraz – już jako dorosła – zapewnij swoim dzieciom najlepsze i najwygodniejsze miejsce do zabawy. Wykorzystaj do tego dywany od Dekoria.pl wykonane z materiałów syntetycznych, które nie uczulają i dobrze utrzymują ciepło.

Falbanki i kwieciste wzory, czyli dekoracje okienne w kobiecym stylu

Pobierz grafikę Dekoria.pl

Dekoria.pl, firana Amelia zakładkowa z podwiązkami, kolekcja tkanin Woale

Marianna zamilkła i zamyśliła się, a odwróciwszy twarz od swych towarzyszek, wyglądała poważnie przez okno ­– wyobrażasz sobie, jak pięknie ozdobione było okno Marianny? W powieści to synonim romantyzmu i dostojnej elegancji.

Aby Twoje okna były niczym z powieści Austen, przystrój je lekkimi i zwiewnymi tkaninami. Możesz wykorzystać romantyczne firany woalowe spięte po bokach podwiązkami. Wybieraj jasne i transparentne materiały, które będą przepuszczać promienie słoneczne. W ten sposób będziesz mogła także zamyślić się na chwilę, obserwując otaczający świat przez lekkie firany.

Pobierz grafikę Dekoria.pl

Dekoria.pl, zasłony na szelkach, kolekcja tkanin Londres

Ozdobnym dodatkiem w stylu powieści Austen jest także długa zasłona, która może całkowicie zablokować dostęp wpadającego do pokoju światła. Tym razem – zamiast jednolitej kolorystki – postaw na kwieciste ozdoby. Możesz powtórzyć wzór pojawiający się na poszewkach dekoracyjnych. Stworzysz dzięki temu harmonijne wnętrze wykorzystujące te same kolory.

Pobierz grafikę Dekoria.pl

Dekoria.pl, aranżacja salonu, kolekcja tkanin Mirella

Skusił Cię świat Rozważnej i romantycznej oraz Dumy i uprzedzenia? Na stronie www.dekoria.pl znajdziesz też wiele innych inspiracji, które z łatwością wykorzystać w trakcie urządzania swojego wymarzonego salonu.