Rossmann wprowadza fryzjerów do drogerii

Rossmann wprowadza fryzjerów do drogerii Rossmann Polska

Sieć Rossmann uruchomiła 780 drogerię w poznańskim City Center. W nowym sklepie znajduje się salon fryzjerski.

Placówka o powierzchni 1400 metrów kwadratowych wyróżnia się na tle innych. Po raz pierwszy w historii firmy w sklepie zlokalizowano salon fryzjerski oraz ponad stumetrowy dział perfumeryjnym.

Perfumeria w odcieniu ciemnego grafitu kontrastuje z bardzo jasną kolorystyką całego sklepu. Salon fryzjerski o powierzchni kilkudziesięciu metrów ma sześć stanowisk fryzjerskich oraz dwa do mycia i pielęgnacji włosów. Partnerami salonu są firmy Henkel i marka Indola.

Obok salonu fryzjerskiego usytuowana jest strefa przeznaczona dla dzieci. Znajduje się w niej ogólnodostępna „piaskownica” z klockami Lego, telewizor z kreskówkami, stoliki i krzesełka oraz dodatkowo tablica do pisania. Jest też zaplecze dla rodzica z dzieckiem: dwa przewijaki z niezbędnymi przyborami higienicznymi oraz wygodnymi fotelami dla matki karmiącej.

Asortyment sklepu został powiększony o kolekcję ubrań dla dzieci firm Endo i Pinokio.

Jak powiedziała dziennikowi Rzeczpospolita Eliza Panek, rzeczniczka Rossmann Polska, sieć rozważa różne modele rozwoju i tam gdzie jest to uzasadnione z biznesowego punktu widzenia oraz gdy lokal i lokalizacja sklepu będą na to pozwalać, to tego typu usługi mogą być uzupełnieniem oferty.

Pierwsza drogeria Rossmanna w Polsce została otwarta w 1993 r. w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej. Firma ma obecnie 780 sklepów 330 miastach. Na zakończenie 2014 r. sieć ma mieć na terenie Polski 1 000 sklepów.

Obroty i liczba sklepów Rossman Polska

Rossmann Polska Rossmann Polska


Paweł Krusiński